Home » Blog » Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH)

Druhou virtuální měnou, kterou bychom Vám rádi představili je Ethereum. Ethereum je aktuálně hned za Bitcoinem druhou nepopulárnější virtuální měnou. Tato kryptoměna je často nazývána jako Bitcoin 2.0. První koncept této virtuální měny byl vytvořen v roce 2013. V průběhu roku 2014 prošel tento koncept vývojem a v půlce roku 2015 byla síť spuštěna pro uživatele v režimu Frontier. Těžba této měny je založena na poněkud odlišném způsobu než Bitcoin.

Kryptoměna Ethereum je založena na systému blockchainu. Stejně jako u Bitcoinu je jednou z předních výhod decentralizace. Celý tento systém řídí virtuální stroj, prostřednictvím kterého probíhají tzv. česky chytré kontrakty.

Stejně jako u jiných měn ve světě kryptoměn dochází k obrovským krádežím, bylo tomu tak i u Etherea. V roce 2016 kvůli chybě ve zdrojovém kódu bylo zcizeno 3,6 milionu jednotek Etherea, což bylo v přepočtu okolo 1 mld korun. Celý systém je nastavený tak, že není možný jakýkoliv zásah do vývoje této měny. Stejně jako je tomu u Bitcoinu.

Jedním ze způsobů nákupu Etherea je směna za Bitcoin. Nyní už lze tuto měnu koupit i na burze za reálné penízě. V průběhu roku 2017 tato měna zaznamenala nárůst asi o 4 000 %. V průběhu roku 2017 bylo v oběhu asi 92,7 jednotek s celkovou tržní kapitalizací zhruba 31,4 mld dolarů. Na začátku roku 2018 se hodnota pohybuje v intervalu od necelých 900 amerických dolarů až po téměř 1500 dolarů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *