Home » Blog » Stálý růst Bitcoinu a pokoření další hranice

Stálý růst Bitcoinu a pokoření další hranice

Po rapidním růstu se hodnota Bitcoinu vyšplhala až na hodnotu téměř 3 400 amerických dolarů, tedy v přepočtu asi 75 200 korun. Této hranice Bitcoin dosáhl ve velmi krátkém horizontu. I přes vytvoření nové měny Bitcoin cash je zaznamenáván stálý růst Bitcoinu, naopak kurz Bitcoinu Cash klesá.

Celková hodnota Bitcoinů v oběhu je asi 55 mld dolarů, v přepočtu asi 1,2 bilionu korun. Rozdělení Bitcoinu a vznik nové měny nastalo na začátku srpna 2017. Bitcoin Cash slibuje kapacitu pro mnohem více transakcí, které Bitcoin nestíhal zpracovávat a výrazně se prodlužovala doba převodu transakce.

Hodnota Bitcoinu cash se od minulého týdne snížila o 62 procent na hodnotu okolo 270 dolarů. Tento velmi výrazný pokles naopak svědčí Bitcoinu a vyvolává opět zájem o tuto měnu, i proto Bitcoin opět roste.

Celková hodnota Bitcoinu Cash v oběhu se pohybuje někde okolo čtyř miliard dolarů. I přes to, že nyní na tom tato měna není nejlépe, její budoucnost vypadá mohem pozitivněji, jelikož přední burza přislíbila této měně podporu, kterou předtím odmítala.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *