Home » Blog » Rozšiřuje se těžba kryptoměn přes internetové stránky

Rozšiřuje se těžba kryptoměn přes internetové stránky

Na internetu velmi rychle přibývají stránky, které využívají programy, prostřednictvím kterých probíhá těžba kryptoměn na počítačích návštěvníků.

Jednou z největších kauz posledních týdnů byla kauza, týkající se portálu The Pirate Bay. Aniž by o tom kdokoliv z uživatelů věděl, prostřednictvím právě jejich počítačů těžil virtuální měnu Monero. Probíhalo to velmi jednoduše. Stačilo pouze, aby návštěvník web navštívil. Po celou dobu návštěvy probíhaly v počítači výpočty, související právě s těžbou virtuální měny. Portál The Pirate Bay není jediným.

Připojila se celá řada dalších internetových stránek, které to zkoušejí po vzoru právě tohoto portálu. Pochopitelně tyto operace neprobíhají na seriózních webech. Pokud tyto weby někdo nevyužije, ale většinou na serverech, kde se nachází převážně nelegální obsah.

Tento způsob se šíří také přes internetové stránky, které byly vytvořeny prostřednítvím platformy Word Press. Podle studie jedné společnosti běží skripty, umožňující těžbu na tisíce stránkách různého charakteru a tento počet stále narůstá.

K zastavení těžby z počítače uživatelů je třeba zakázat spouštění skriptů nebo spuštění některého z doplňků, který tuto práci odvede sám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *