Home » Blog » Čína proti kryptoměnám, zákaz obchodu na domácích burzách?

Čína proti kryptoměnám, zákaz obchodu na domácích burzách?

Čína, která již na začátku roku zmiňovala případné regulace, chce zakázat obchodování s kryptoměnami na domácích burzách. Regulace by se týkaly i Bitcoinu. Čína proti kryptoměnám. Tato další regulace ze strany Číny by mohla být velkou ránou pro trh s virtuálními měnami. Celková hodnota je aktuálně asi 150 miliard dolarů, asi 3,3 bilionu korun.

Již minulý týden tato země zakázala získávání financí prostřednictvím primární nabídky mincí, která se používá při vydávání nových virtuálních měn. Tento zákaz obchodování by se měl týkat pouze čínských burz, tudíž Čína nemá v úmyslu zastavit obchodování na volném světovém trhu. Na tento krok Bitcoin v průběhu týdne okamžitě regoval největším propadem za poslední dva měsíce.

Tato zpráva snížila i objem obchodů. Bitcoin vzrostl v minulém období téměř o 600 procent, což vyvolalo obavy z toho, že by se v tomto případě mohlo jednat o jakousi bublinu.

Právě v této souvislosti začaly na začátku letošního roku čínské regulační orgány zkoumat domácí trh s virtuálními měnami. V Číně se uskuteční zhruba 23 procent veškerých světových obchodů s Bitcoinem, také zde sídlí největší těžaři Bitcoinu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *