Home » Blog » Češi Bitcoinu nevěří, ke kryptoměnám jsou skeptičtí

Češi Bitcoinu nevěří, ke kryptoměnám jsou skeptičtí

Z průzkumu agentury Ipsos, která se zabývá zprostředkováním obchodů na měnových trzích, vyplývá, že Češi Bitcoinu nedůvěřují. Důvěru nedývají ani dalším kryptoměnám a o nákupu těchto měn ani neuvažují.

Na nedůvěryhodnosti měn vůči těmto lidem se podílí zejména neznalost problematiky. Velkou roli hraje i fungování těchto kryptoměn a zároveň v mnoha případech velké kolísání.

V průzkumu již zmiňované agentury uvedlo 51 procent respondentů, že těmto měnám nevěří. Naopak důvěru těmto virtuálním měnám vyjádřilo 23 procent dotazovaných. Více než čtvrtina Čechů zodpovědělo, že žádnou z virtuálních měn ani neznají. Pokud si nějakou vybavili alespoň podle názvu, nejčastější byla pochopitelně Bitcoin. O Bitcoinu z rsepondenů slyšelo bezmála 70 procent.

I přesto, že o Bitcoinu slyšelo relativně hodně lidí, koupilo si ho jen asi 7 procent. Pochopitelně se názor na kryptoměny liší podle věku, což ukázal průzkum a to tak, že větší důvěru k Bitcoinu cítí respondenti do 35 let. Průzkum agentura prováděla on-line a respondenti byli ve věku od 18 do 65 let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *