Home » Blog » Rusko plánuje vlastní virtuální měnu kryptorubl

Rusko plánuje vlastní virtuální měnu kryptorubl

Jako další po Estonsku přichází Rusko, které chce vlastní měnu. Ruská virtuální měna kryptorubl by měla mít úplně jiná pravidla, než mají ostatní měny tohoto typu. Kryptorubl bude mít totiž zcela pod kontrolou stát. Zatím není jasné, zda bude ruská měna kryptorubl využívat klasický systém blockchainu, odborníci to však předpokládají.

Na rozdíl od jiných kryptoměn nebude možné tuto měnu těžit. Měna bude zcela pod kontrolou ruské vlády, která ji bude také ovládat a generovat. Zatím neexistuje mnoho informací pro to, abychom si udělali o této měně nějaký objektivní obrázek. Vypadá to však tak, že by se mělo jednat o papírové peníze s tím rozdílem, že budou mít digitální podobu.

Tento způsob je absolutně proti decentralizaci, která znamená pro veškeré digitální měny nezávislost. Kryptorubl chce mít Rusko plně pod kontrolou. Souvisí s tím také informace, že bude možné tuto měnu směnit pouze přes oficiální směnárny a pokud bude někdo mít v držení nezdokumentované kryptorubly, bude je moci směnit s třináctiprocentní daní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *