Home » Blog » Bitcoin pokořil hranici 7000 amerických dolarů

Bitcoin pokořil hranici 7000 amerických dolarů

V druhé půlce minulého týdne se hodnota nejznámější kryptoměny Bitcoinu přehoupla přes hranici 7 000 dolarů, tedy v přepočtu asi 155 000 korun. Od začátku roku 2017 už je Bitcoin na sedminásobku hodnoty, kterou měl právě na záčátku roku.

I přes pohádkový nárůst měny ekonomové varují. Odborníci stále posunují hodnotu, které Bitcoin dosáhne nahoru. Američtí analytici předpovídají, že Bitcoin pokoří hranici 8 000 amerických dolarů. Naopak jsou tu pochybnosti těch, kteří tvrdí, že se jedná pouze o nafouknutou bublinu.

Jedním z nejdůležitějších faktorů růstu hodnoty měny je rozhodně její omezenost. Od začátku vzniku Bitcoinu je předem určený počet, který je dán na hranici 21 milionů. Těžba nových Bitcoinů se zpomaluje, až se nakonec zastaví úplně. Na druhé straně je velmi rychle rostoucí poptávka, která způsobuje vysoký nárůst ceny. Vždyť cena Bitcoinu při jeho vytvoření byla pod hranicí jednoho amerického dolaru, nyní je 7 000 amerických dolarů.

Dalším faktorem, který posunuje cenu Bitcoinu nahoru je provázanost s klasickou ekonomikou. Na začátku listopadu, tedy před týdnem, oznámila společnost CME Group Inc, že spustí do konce roku obchody s kontrakty na Bitcoin. To vedlo k dalšímu nárůstu hodnoty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *