Home » Blog » Po pokoření hranice 11 000 dolarů opět Bitcoin ztrácí

Po pokoření hranice 11 000 dolarů opět Bitcoin ztrácí

Nejrozšířenější virtuální měna Bitcoin překonala v jeden den hranici 10 000 amerických dolarů. Hned v ten stejný den odpoledne se hodnota přehoupla dokonce přes 11 000 dolarů. Nyní opět Bitcoin ztrácí na hodnotě.

Tento nárůst ceny nastává z toho důvodu, že do Bitcoinu investuje stále více investorů. To znamená, že stále více lidí Bitcoinu věří a věří v rychlé zhodnocení peněz. Zároveň roste zájem a spolu s ním i přímo úměrně hodnota této kryptoměny. Pochopitelně roste také počet účtů s touto měnou.

Lidé nakupují stále více a více Bitcoinů, od částek v řádech stovek po statisíce. Pro některé zdolání částky 11 000 dolarů nemusí být vůbec překvapivé, analytici totiž pokoření této hranice předpovídali dopředu, takže se pouze naplnily prognózy. Kurz Bitcoinu se postupně dostal na hranici 11 300 dolarů, poté na 11 400.

Po uskutečnění výprodeje se hodnota propadla až na 10 075 dolarů za jednu jednotku. Poté ovšem začal kurz opět posilovat a dostal se znovu na hranici 11 000 dolarů. V pozdějších večerních hodinách se Bitcoin dokonce vrátil až pod hodnotu 10 000 dolarů a prodával se za 9 700 dolarů. Další nárůst hodnoty je podle odborníků velmi pravděpodobný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *