Home » Blog » Stále stoupá počet účtů na burze Coinbase

Stále stoupá počet účtů na burze Coinbase

Jako další důležitý faktor úspěchu Bitcoinu můžeme označit rapidní nárůst účtů, které si lidé otevřeli a prostřednictvím kterých nakupují Bitcoiny. Na největší bitcoinové burze v USA Coinbase vzniklo minulý týden běhěm tří dnů asi 100 000 nových účtů. Všechny tyto účty si pochopitelně vytvořili zájemci o koupi Bitcoinů.

Klíčový je však vstup této měny na regulované trhy. Dalším faktorem je stále se prodlužující doba bez negativních zpráv, týkajících se Bitcoinu. Oznámení vlád jako tomu bylo v Číně. Nebo také oznámení regulačních úřadů těch největších zemí. Všechny tyto aspekty vyvolávají zájem investorů a to je důvodem, proč má bitcoin takový úspěch a proč jeho hodnota stále roste.

Bitcoin ovšem letos nezažívá první nárůstový rok. Již v roce 2013 při jeho založení se hodnota téměř zdesetinásobila během pouhého měsíce a půl. Za poslední zhruba rok se počet účtů na jedné z největších platforem pro obchodování s Bitcoinem nebo Coinbase dostal na hodnotu 13 milionů. Na burze lze obchodovat i s dalšími kryptoměnami jako je například Ethereum, druhá nejrozšířenější virtuální měna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *