Home » Blog » Expert z Wall Street: Bitcoin přivádí investory na akciový trh

Expert z Wall Street: Bitcoin přivádí investory na akciový trh

Expert na akciovém trhu z Wall Street a zakladatel společnosti Birinyi Associates Laszlo Birinyi si myslí. Neuvěřitelný nárůst ceny Bitcoinu slouží jako katalyzátor celkového globálního trhu. Nejen to, zároveň se snaží na trh přitáhnout stále více nových investorů. Hodnota vzrostla od ledna 2017 o neuvěřitelných 1950 procent.

Pro CNBC uvedl, že bitcoinová mánie přivádí více peněz, které bylo doposud drženy v nečinnosti. Příkladem je držení na na bankovních účtech s téměř nulovými úroky zpět na akciové trhy. Stále více lidem se dostávají do povědomí akciové trhy a také to, že se tímto způsobem dají vydělat peníze.

Pokud je Bitcoin skutečně tou bublinou, za kterou jej mnoho lidí považuje, je nyní větší než jakákoliv jiná z největších bublin tohoto charakteru v historii, včetně bubliny Nasdaq na konci 90. let.

Zatímco nejznámější virtuální měna má proti sobě mnoho skeptiků, stále více investorů na Wall Street vstupuje na trh s kryptoměnami. Jeden z nejznámějších amerických investorů Bill Miller oznámil, že 50 % finančních prostředků jeho hedgeového fondu je v současné době investováno do Bitcoinu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *