Home » Blog » Ripple (XRP)

Ripple (XRP)

Další ze zajímavých virtuálních měn je rozhodně Ripple, kterou Vám nyní krátce představíme. Záměrně jsme tuto měnu vybrali na začátku roku 2018. Tato měna vznikla v roce 2012 a jedná se o open-source platební síť a protokol. Založila ji americká společnost, která nese stejný název a síť by měla sloužit k rychlé směně pěněz bez zbytečných poplatků.

Platební síť umožňuje transakce klasických fiat měn, kryptoměn, ale i komodit. Jakousi účetní knihou je zde Ledger. Ten obsahuje všechny záznamy o platbách.

Tato virtuální měna se liší od například Bitcoinu v mnoha věcech.  Na rozdíl od Bitcoinu lze provádět prostřednictvím této rychle se rozvíjející kryptoměny o mnoho rychlejší platby. Dalším rozdílem je způsob, jak je určen celkový počet v oběhu. Bitcoin sice má dán maximální počet jednotek, ale tyto jednotky jsou stále neobjeveny všechny. Jednotky této v současné době nejznámější kryptoměny jsou získávány tzv. težbou. To u Ripplu je tomu jinak.

Neprobíhá zde žádný proces těžby. U této měny bylo emitováno hned na začátku 100 miliard ani ne jednotek, ale spíše dílů, které v oblasti kryptoměn nazýváme tokeny.

Ripple byl do roku 2017 téměř neznámý. Až právě v roce 2017 se hodnota zvýšila o téměř 2 000 %. Tento nárůst posunul ke konci roku Ripple na druhé místo v žebříčku tržních kapitalizací kryptoměn. To vypovídá o tom, že Bitcoin svůj podíl stále více ztrácí.

Nejen, že tato měna zaznamenala obrovský nárůst, jsou tu zde i další pozitivní informace. O tuto platební síť již projevilo zájem více než 100 bank. Na začátku roku byl kurz XRP pouhých 0,1 dolarů. Nyní (1.1.) se kurz XRP pohybuje okolo 2,35 amerických dolarů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *