Home » Blog » Základní pravidla pro zabezpečení kryptoměn

Základní pravidla pro zabezpečení kryptoměn

Úschova

Nejlepší varianty pro držení jsou Trezor nebo Ledger. Trezor lze objednat na oficiálním webu a zajišťuje zabezpečení Vašich virtuálních měn. Druhá varianta Ledger je však dlouhodobě nedostupný. Těmito způsoby lze držet jen omezený počet měn. Zmíněné varianty jsou harwarové peněženky.

Další možnosti zabezpečení jsou již softwarové. Jako příklad softwarové peněženky můžeme uvést například Exodus. Je to univerzální peněženka, která podporuje několik nejznámějších měn. Hesla k těmto peněženkám je ideální uchovat zapsané na papíře. Jednou z největších a zároveň nejčastějších chyb je, uložit si heslo do počítače.

 Bezpečnostní hesla

Jedním z nejznámějších způsobů pro úschovu hesel je Keepass. Ideální je, mít pro každou službu jiné heslo. Tvorbu hesel nemusíme řešit, Keepass je schopný si hesla jak pamatovat, tak vytvářet. V prohlížeči si hesla můžete uložit, ale pouze ta, která nejsou důležitá.

Dalším důležitým bodem je heslo k mailu. Jakmile Vám totiž někdo prolomí heslo k mailu, je zde ta možnost, že si může nechat na tento mail zaslat veškerá hesla z jiných služeb a webů. V tomto případě by hrozilo velké nebezpečí. Kdekoliv je to možné, zapnout si dvoufázové ověření 2F, o které je spolu s dalšími pojmy vysvětleno zde.

Pravidla při práci na PC

Jedním ze základních pravidel zabezpečení, které je nutno dodržovat na Vašem zařízení je pravidelná aktualizace veškerých programů a operačních systémů. Další z možností, jak předejít útoku na PC je odinstalování programů Java a Flash. Tyto dva programy jsou jedny z nejnapadnutelnějších. Nedoporučujeme instalovat si do prohlížečů doplňky, které opravdu nutně nepotřebujete. Každý takový doplněk může být příležitostí pro hackerský útok. Už vůbec nedoporučujeme doplňky, které by Vám měly zobrazovat informace z burzy. Rozhodně nepočítejte s tím, že Váš počítač ochrání antivirus. Další možnost může být jeden počítač, vyhrazený pouze pro správu virtuálních měn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *