Home » Blog » 6 zajímavých virtuálních měn

6 zajímavých virtuálních měn

Nyní jsme si pro Vás připravili šest zástupců že světa virtuálních měn, kteří mohou být pro někoho dosud neznámí.

Ethereum

Ethereum je jedním z největších konkurentů Bitcoinu. Ethereum vzniklo v roce 2014 a představuje platformu pro mnoho dalších kryptoměn. O vývoj této měny se stará velmi zkušený tým vývojářů a rok 2017 byl pro Ethereum klíčový. V tomto roce zaznamenala tato měna velmi rychlý a vysoký nárůst. V současné době se začínají používat stále více tokeny ERC20 a následkem toho je, že tato kryptoměna narůstá stále více na popularitě. Dalším důležitým faktorem, který přidává Ethereu na popularitě je rychlost transakce. Rychlost transakce se pohybuje v řádech minut. V letošním roce 2018 bude Ethereum rozhodně mezi nejzajímavějšími měnami. O Ethereu se dozvíte více zde.

Monero

Tak jako má Railblocks největší výhodu nulové poplatky, Monero má svoji anonymitu. Přesto, že jsou veškeré transakce zaznamenané, tak jsou téměř nedohledatelné. I proto je Monero označováno jako kryptoměna zločinců. Právě tato vlastnost může Moneru přinést popularitu a spolu s tím vysokou poptávku. Ovšem jsou zde vlády, kterým se absolutní anonymita této měny nelíbí a chtějí právě anaonymitu úplně odstranit. O Moneru čtěte více zde.

Electroneum

Jeden z největších ICO projektů mobilní kryptoměny. Electroeneum je založeno na způsobu těžby kryptocurrency z mobilních zařízení. Způsob těžby zajišťuje v současné době jednu z nejdostupnějších metod, jelikož mobilní telefon má téměř každý. Právě z toho důvodu se může tato kryptoměna rozšířit mezi miliardy lidí a tím si zajistit nárůst na hodnotě.

Tron

Tron patří mezi velmi oblíbené Altcoiny. Začátkem ledna 2017 zaznamenala tato měna své ATH, když zaznamenal nárůst hodnoty rapidním způsobem. Naopak pozdější snižování vkládání kapitálu do měny způsobilo to, že měna na hodnotě ztratila. I přes silnou ztrátu hodnoty této měny bychom ji měli stále sledovat, jelikož má v plánu mnoho projektů.

Cardano

Cardano blockchain se objevil teprve před několika měsíci a zaznamenal obrovský nárůst svého coinu, který je nazýván Ada. Během listopadu se dostal mezi deset virtuálních měn, které mají největší Market cap, neboli tržní kapitalizaci. Cardano se však stále nachází v počátečním stádiu.

Railblocks

Jeden z nejnovějších Altcoinů, který přichází s revoluční novinkou. Tato měna se sebou totiž nenese žádné poplatky za transakce. Tato vlastnost měně dodává skutečný potenicál. S růstem všech kryptoměn pochopitelně přímo úměrně rostou i poplatky za transakce. Například u Bitcoinu se aktuálně cena transakce pohybuje okolo 11 amerických dolarů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *