Home » Blog » Největší krádež kryptoměn, ukradeno bylo 11 miliard

Největší krádež kryptoměn, ukradeno bylo 11 miliard

V Japonsku je v posledních dnech ve světě kryptoměn hodně dusno. Z japonské burzy Coincheck bylo ukradeno 10,8 miliardy korun. Burzu napadli hackeři a tuto částku ukradli ve virtuální měně NEM. Tato událost je vůbec největší krádež v celé historii virtuálních měn.

Hackeři na burzu zaútočili po půlnoci a samotné burze trvalo více jak osm hodin než krádež měny zaznamenala. Vrcholoví manažeři společnosti však tvrdí, že mají zaznamenanou digitální stopu, která by údajně mohla vést k ukradeným penězům. Tuto stopu budou prozkoumávat experti a pokusí se o navrácení ukradené částky. Burza zatím stále neví, zda přišel útok přímo z Japonska nebo že zahraničí. Na některých serverech ovšem psali, že to není jediná měna, o kterou burza přišla. Na internetu je zmiňována také další virtuální měna Ripple. Ta měla být burze údajně také ukradena.

Tato událost je jasnou ukázkou, že není jednoduché virtuální měny držet. Proto jsme sepsali a zveřejnili na našem webu článek, kde je několik obecných pravidel, které by měl každý na svém zařízení dodržovat. Článek najdete zde.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *