Home » Blog » Alza.cz zavádí další kryptoměnu, Litecoin

Alza.cz zavádí další kryptoměnu, Litecoin

Největší český internetový obchod Alza.cz pokračuje v rozšiřování možností v oblasti virtuálních měn. V roce 2017 dosáhly tržby tohoto e-shopu rekordní výše 21 miliard korun.

V květnu 2017 zavedli v tomto internetovém obchodě možnost platbu Bitcoiny, která se jim velmi osvědčila. I proto přichází s další možností. Zavedli možnost plateb další s virtuálních měn, jedná se o jeden z nejznámějších altcoinů, Litecoin (LTC).

Litecoin se velmi podobá Bitcoinu, jelikož je na tomto principu vytvořen. Touto měnou lze platit, stejně jako Bitcoinem, na internetovém obchodu Alza.cz a také ji lze směnit v automatech v Praze, které doposud podporovaly pouze Bitcoin.

Kromě Litecoinu, který Alza.cz přijala je zde další měna, která by mohla mít u této společnosti platební budoucnost. V automatech lze totiž také směnit další z altcoinů, kterým je Dash. Tato měna je však pouze ke směně, platit se jí na tomto e-shopu prozatím nedá.

Počet obchodů, které jsou placeny Bitcoiny stále roste. Pochopitelně nejčastější objednávky, které jsou Bitcoiny placeny jsou doposud objednávky komponent, které slouží k těžbě virtuálních měn.

Alza.cz se k rozhodnutí dostala hlavně z toho důvodu, že Litecoin má oproti Bitcoinu několik výhod. Jednou z nejdůležitějších je rozhodně rychlost provedení transakcí. Rychlost je u Litecoinu výrazně větší oproti Bitcoinu. Spolu s tím souvisejí také poplatky, které jsou u nově zavedené měny také výrazně nižší. Tyto poplatky jsou opravdu minimální. U Bitcoinu se mnohou poplatky vyšplhat až na stovky korun.

Největší e-shop v České republice není jedinou společností, kde můžete virtuálními měnami platit. Tento způsob platby se dostává například do stále více kaváren.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *