Home » Blog » Pozitivní zprávy z USA Bitcoin posílají opět lehce nahoru

Pozitivní zprávy z USA Bitcoin posílají opět lehce nahoru

Po velmi výrazném pádu hodnoty Bitcoinu pod 6 000 amerických dolarů můžeme během dneška pozorovat výrazné zvyšení hodnoty téměř všech virtuálních měn. Pozitivní zprávy ze setkání dvou orgánů v USA Bitcoin posílají opět lehce nahoru.

Hlavním důvodem tohoto nárůstu a částečného zotavení po těžkých chvílích by měly být americké orgány. Konkrétně CFTC a SEC. Setkání těchto orgánů dopadlo vůči virtuálním měnám velmi pozitivně.

Včera, tedy v úterý 6.února 2018 se tyto dvě organizace setkaly, aby projednaly jejich roli v situaci Blockchainu, ICO a kryptoměn celkově. Tomuto setkání věnovala pozornost téměř celá komunita virtuálních měn. Spojené státy americké mají na kryptoměny obrovský vliv. Mohou jejich postavením ovlivňovat pohyb cen. Ať už kladně, nebo záporně.

Obrovský pád v horizontu dvou měsíců a ztráta zhruba 70 % hodnoty Bitcoinu vyvolal spekulace a velmi negativní zprávy. Tyto zprávy byly velmi často falešné. Zprávy se týkaly většinou státních regulací nebo dokonce oznamovaly negativní rozhodnutí velkých společností, jako je třeba Facebook, proti kryptoměnám.

Oba orgány CFTC i SEC zmínily několik pozitivních vyjádření na účet Blockchainu. Dokonce prohlásily, že kdyby neexistoval Bitcoin, tak by neexistoval ani Blockchain. Předseda CFTC prohlásil, že hodnota Bitcoinu nemůže skončit na nule, jelikož je spojená se samotnou těžbou Bitcoinu. Jedním z důvodů setkání těchto dvou orgánů byla rozhodně situace, týkající se ICO. Právě zde vzniká nejvíce podvodů. Předseda SEC právě z tohoto důvodu zmínil pozitivní poznámky na účet Facebooku a velmi pochvaloval, že Facebook zakázal propagaci ICO a virtuálních měn.

Ze setkání těchto dvou orgánů můžeme jasně vidět, že si USA uvědomuje, že je důležitý nejen Bitcoin, ale také další virtuální měny.

 

Jestli Vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *