Home » Blog » Arizona jedná o platbě daní kryptoměnami

Arizona jedná o platbě daní kryptoměnami

Veřejné záznamy ukazují, že arizonský senát schválil návrh zákona k 8. února. Tento zákon umožňuje obyvatelům státu Arizona platbu svých daní virtuálními měnami.

Zákon senátu 1091, který hodlá umožnit platbu daní kryptoměnami, byl představen 10. ledna 2018. Byl schválen senátním finančním výborem v poměru 4:3. Hlasování o tomto zákonu proběhlo 24. ledna. 8. února senát složil jednohlasně návrh zákona. Vytvořený návrh byl nyní zaslán Správnímu úřadu v Arizoně, kde bude projednán.

Pokud by byl tento zákon přijat, Arizona by se stala prvním státem v USA, který by přijal placení daní virtuálními měnami. Tento zákon by měl platit do roku 2020, jak je uvedeno ve veřejném záznamu. Návrh zákona by umožnil daňovým poplatníkům státu používat platební bránu jako Bitcoin, Litecoin nebo jakoukoli jinou virtuální měnu. Používat by se měly měny, které fungují na principu elektronických uzlů peer-to-peer.

Podle návrhu zákona bude orgán při obdržení plateb za krytí “daní a úroků a sankcí” povinnen do 24 hodin převést platby ve formě kryptoměn do amerických dolarů.

Jeff Weninger, který spolufinancoval návrh zákona, uvedl, že daňové opatření hodlá stát v budoucnu učinit centrem “blokové a digitální měnové technologie”. S odkazem na daňový účet Weninger tento týden řekl Fox News:

“Je to jeden z účtů, které provozujeme, který vysílá signál všem ve Spojených státech a možná i po celém světě, že Arizona bude v budoucnu místem, kde budou možnosti plného využití Blockchainu a digitální měnové technologie. ”

V září roku 2017 informoval Cointelegraph, že obec Chiasso ve Švýcarsku umožní svým obyvatelům platit daně v Bitcoinu od ledna 2018.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *