Home » Blog » Bitcoinové transakce jsou nejníže za poslední dva roky

Bitcoinové transakce jsou nejníže za poslední dva roky

Poptávka po bitkoinových transakcích značně klesla od začátku roku 2018. Dostala se na nejnižší hodnotu 149 000 transakcí. To je jen asi 25 % z celkových 490 000, kde transakce pohybovaly. Přetížení sítě je nyní z velké části odstraněno, přestože stále čeká asi 8 000 transakcí.

Poplatky se rovněž snížily z hranice kolem 70 dolarů, ale stále se nacházejí na poměrně vysoké částce dvou dolarů za transakci. To je mnohem víc, než jsou poplatky v hodnotě dvou centů, které jsou u měny Ethereum.

Cena se snížila o mnoho procent, ale s ohledem na cenu Bitcoinu v roce 2015 by mohlo dojít také k tomu, že méně podniků nebo projektů nyní využívá Bitcoin. To naznačuje, že poptávka po transakcích byla spíše způsobena cenovými spekulacemi. I když jiným důvodem může být efektivnější využití blokového řetězce, někde se snaží seskupit transakce.

A není to jen Bitcoin, který zaznamenal pokles poptávky po transakcích. Ethereum je další měnou, která zaznamenala pokles, i když mnohem méně výrazným způsobem. Etehereum, po kterém je poptávka, klesá z výše 1,3 milionu na nyní má tržní kapitalizaci kolem 800 000 dolarů. A cena klesla také ve stejnou dobu, ale méně než Bitcoin. Pokles byl z 1 400 dolarů na 850 dolarů oproti poklesu Bitcoinu z 20 000 dolarů na 8 500.

Společnost Ethereum se proto nezmenšila o polovinu, zatímco Bitcoin se snížil o 60 % a poklesl o 75 % při nejnižší ceně ve výši 5 500 USD.

U transakcí prostřednictvím Etherea téměř nedošlo k poklesu poptávky. Zatímco bitcoinové hodnoty se snížily přibližně o stejný procentní bod jako cena. To naznačuje jasnou korelaci mezi cenou a poptávkou po transakcích. To celé v souladu s Metcalfeovým zákonem o síťových efektech.

Důležitější je, že i když je úroveň transakcí bitcoinů nyní na hodnotě, kde byla v roce 2015, poplatky za bitcoinové transakce jsou mnohem vyšší. Zatímco Ethereum, i přes 5-7 krát vyšší úrovni transakcí, stále zachovává poplatky za centy.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *