Home » Blog » Upozornění ratingové agentury o nebezpečí kryptoměny Tether

Upozornění ratingové agentury o nebezpečí kryptoměny Tether

Další externí pozorovatel kontroverzní kryptoměny Tether varuje před nebezpečím, které tato měna přináší kvůli nepřetržitému provozování obchodování v páru k USDT. Weiss Ratings usiluje o to, aby investory informovala o rizikovosti neustálého emitování nových kusů této virtuální měny.

Společnost Weiss Ratings, nezávislá americká agentura, která nedávno zveřejnila ratingové listy pro kryptoměny, vydala investorům varování o nebezpečí kryptoměny Tether (USDT). Poukazují především na časté obavy o “stabilních měnách”, o kterých se trvdí, že jsou plně kryty americkými dolary.

„Jde o velký problém! Když jsme se ptali zástupců, kteří stojí za kryptoměnou Tether, zdáli se být jejich odpovědi vždy poměrně nejasné. Navíc zde nikdy neproběhl žádný audit. Neustále tvrdili, že jejich tokeny jsou zajištěny 1 ku 1 k americkému dolaru. Přesto však nepředložili žádné důkazy na podporu tohoto tvrzení. Na sociálních sítích se zdá, že to, co Tether skutečně dělá je, že provozuje systém částečných rezerv. Jinak řečeno, většina pozorovatelů tvrdí, že nemají dolary na zálohování všech Tether mincí. Mám tendenci souhlasit, je to příliš podezřelé…“

říká Juan M. Villaverde, analytik společnosti Weiss Ratings.

Co se stane, když FED zastaví neustálé emitování USDT? Weiss vysvětluje, že důležitost USDT pro celý ekosystém je v tom, že mnoho burz, které nepodporují obchodování v páru k fiat měně (jako například Binance nebo Poloniex) ho využívá v obchodování jako prostředníka pro skutečné dolary. Z tohoto důvodu je to třetí nejvíce obchodovaná a zároveň jediná kryptoměna s takovým objemem obchodování, která pravidelně překračuje svůj limit na trhu.

„Důsledky těchto nejasností by mohly být dalekosáhlé. Co se stane, když se Tether ukáže jako jeden velký podvod? Co nastane, pokud vláda zjistí, že kryptoměny jako Tether jsou používány k obchodování, aby se předešlo regulacím? Co když se tento velký zdroj likvidity náhle vypaří?“

ptá se Villaverde.

„Jedním z důsledků by mohlo být selhání obchodování. Případně by to mohlo vést investory k likvidaci jejich pozic, což by způsobilo prudký pokles tržních cen.“

My si troufáme dokonce tvrdit, že zde může být vážná obava, že trh může být díky umělému navyšování ceny virtuálních měn prostřednictvím Tetheru a dalších podobných měn nafouknut o peníze, které ovšem v prostředí virtuálních měn ve skutečnosti nejsou.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *