Home » Blog » Problém na Coinbase stále pokračuje

Problém na Coinbase stále pokračuje

Stále rostoucí počet zákazníků Coinbase si stěžuje, že výměny kryptoměn a platby odebraly z účtů neoprávněně peníze. V některých případech se dokonce stalo, že propojené bankovní účty se dostaly pod nulový zůstatek, což mělo za následek kontokorentní poplatky. V typické anekdotě zveřejněné na Redditu jeden uživatel uvedl, že 9. února koupili Bitcoin, Ethereum a Litecoin za celkovou částku 300 dolarů. O několik dní později se transakce opakovaly pětkrát za celkovou částku 1500 dolarů, ačkoliv uživatel již neučinil další nákupy. To zcela vyprázdnilo bankovní účet tohoto uživatele, což vedlo k bankovním poplatkům.

“Můj zůstatek na bankovním účtu šel z příjemného plusového základu až do minusové částky. A to nemluvě o poplatcích, které činily dalších 5 dolarů a o dalších kontokorentních poplatcích, které mi naúčtovala banka.” napsal uživatel. “V důsledku toho můj nájemní šek dorazil v nižší částce a moje banka naúčtovala NSF poplatek dalších 25 dolarů za obdržení nižší platby. Majitel mého bytu není milý, tato situace jej znepokojila a já mu bohužel nemám co nabídnout.” Zástupci Coinbase jsou zodpovědní za několik podobných stížností na Reddit během posledních dvou týdnů. Zdá se, že objem reklamací se za posledních 24 hodin ještě zvětšil. Podobné stížnosti se objevují stále ve větším počtu i na fórech a Twitteru.

Příčinou těchto problémů je změna způsobu, jakým platební karty klasifikují transakce s digitálními měnami. To pronesl 4. února pracovník společnosti Coinbase pro Reddit. V té době se společnost Coinbase stále pokoušela identifikovat problém. Uživatelé byli požádáni, aby veřejně komentovali informace o svých dvojnásobných poplatcích, včetně jejich banky a data transakcí. Tato taktika společnosti Coinbase byla okamžitě kritizována z důvodu bezpečnostního rizika.

15. února na Redditu napsal další zaměstnanec společnosti Coinbase, že neočekávané poplatky vznikly mimo kontrolu Coinbase a souvisejí s poplatky za předchozí nákupy. Poplatky jsou údajně v procesu vrácení. To prohlásil zaměstnanec Coinbase. Nezmínil však, zda by se rovněž vrátily poplatky za přečerpání zůstatku na účtu. Dále napsal, že provádí společné vyšetřování se všemi zainteresovanými stranami a poskytnou zprávy, jak vyšetřování pokračuje.

Jestliže vás zajímá zabezpečení a bezpečné uchování virtuálních měn, přečtěte si také náš článek, ve kterém zmiňujeme několik základních pravidel, které by měl každý ve světě kryptoměn dodržovat.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *