Home » Blog » Vitalik Buterin doufá a věří v nový Ethereum fond

Vitalik Buterin doufá a věří v nový Ethereum fond

Strany zainteresované v Ethereu spojují své síly, aby vytvořily fond pro stavební projekty, založené na virtuální měně s druhým největším tržním podílem mezi kryptoměnami. Do spolupráce se má údajně zapojit i sám tvůrce Etherea Vitalik Buterin.

Jde o komunitní Ethereum fond (ECF), který se snaží vytvořit společnosti Cosmos, Golem, Global Blockchain Labs, Maker, OmiseGo, Raiden a Tendermint. Účastníci se dohodli, že budou pracovat na propojení projektu Ethereum se společnostmi, které nabízejí Blockchain služby. Budou také podporovat projekty ve formě grantového programu, který bude podle vyjádření fungovat jako trvalá finanční dotace vybraných projektů.

Snad nejvíce pozoruhodné však je, že se má do tvroby fondu zapojit i sám tvůrce Etherea Vitalik Buterin. Ten tuto informaci CoinDesku ve formě e-mailu potvrdil. Měl by být jedním z poradců. Vitalik Buterin uvedl, že společnost Ethereum se za několik posledních let rozrostla vysoko nad jeho očekávání. Dále však zmínil, že práce stále není dokončena. Právě to je důvodem jeho zapojení.

Dále zmínil, že poskytování hodnoty odpovídá hypu, který by měl být trhákem roku 2018. ECF, které napomůže organizaci k rozvoji ekosystému. K tomu, aby to celé bylo možné, by měl údajně pomoci svým projektem i Microsoft. Obecněji, ECF není jediným pozdním projektem, jehož cílem je posílit Ethereum a jeho okolní ekosystém.

Nadace Ethereum, která je zároveň neziskovou organizací, která dohlíží na vývoj platformy, oznámila v lednu dva dotační programy. Tyto programy budou sloužit jako pobídka pro vývojáře, aby realizovali řešení pro škálování. Stejně tak společnost Enterprise Ethereum Alliance poskytuje zdroje podnikům, které doufají, že přijmou Ethereum. Tím propojí podniky Fortune 500 se začínajícími startupy.

Jun Hasegawa, zakladatel společnosti OmiseGO, uvedl, že jako jediní, kteří se zapojili do ECF, vyjádřili svůj optimismus, že jejich projekt povzbudí ostatní, aby se připojili. Jeden projekt v izolaci může vytvořit produkt, který by posunul průmysl dále. Dále uvedl, že společně pracují na vytvoření rámce, který změní svět.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *