Home » Blog » Velké ztráty měny Nano

Velké ztráty měny Nano

Bitgrail, do nedávna spolu s Mercatoxem jediné dvě burzy, na kterých byla dostupná virtuální měna Nano, informuje své uživatele, že interní kontroly odhalily neautorizované transakce, související právě s touto měnou. Tyto transakce vedly k schodku v hodnotě 17 milionů. Tato částka je součástí peněženky spravované společností Bitgrail S.r.l.

Špatné zprávy přichází v současné době celkem často. Příznivci oslabené virtuální měny Nano utrpěli včera v noci další smrtelný úder. Burza BitGrail totiž oznámila, že ztratila 17 milionů XRB a okamžitě zastavila všechny obchody.

Celá situace se po obrovském pádu zhoršuje, když se zhoršila cena z 37,62 dolaru, což bylo doposud ATH.  Již dříve byl už několikrát obviňován problém se systémem. Tento problém byl přisuzován dvěma společnostem. Údajně z neschopnosti BitGrailu a Mercatoxu. Toto tvrzení se však otočilo a potvrdilo se, že byly problémy skutečně v softwaru Nano.

Týdny testování trpělivosti uživatele

Bitgrail, italská burza, která byla v provozu od roku 2015, testovala trpělivost svých uživatelů v posledních několika týdnech řadou opatřeními. Díky tomu bylo stále obtížnější uživatelům stáhnout XRB.

Výběry byly na chvíli zablokovány z důvodu podezření, že se nachází chyba v softwaru. Později bylo však oznámeno, že by společnost vyžadovala uzavření všech účtů mimo EU a předložení dokumentace KYC ze všech ostatních účtů. Bitgrail měl pouze zaúčtovat uživatelům s BTC namísto XRB, což hlásil výstražný systém.

Jaký je aktuální stav situace?

Majitel společnosti BitGrail Francesco Firano (známý jako “Bomber”) oznámil na Twitteru, že společnost BitGrail nemůže vrátit všem svým zákazníkům jejich ztráty. Peněženka BitGrail má totiž pouze 4 miliony měny Nano.

Francesco obviňuje vývojáře společnosti Nano, že se nedohodli na jeho návrhu změnit Ledger a vrátit ztráty všem, kteří přišli o své peníze. Tvrdí, že ztráta byla způsobena chybou v softwaru Nano. Vývojáři společnosti Nano reagovali postupně vydáním oficiálního prohlášení, které potvrzuje, že nebudou jednat v souladu s návrhem Francesca Firana. Oznámili činným orgánům v trestním řízení a vydali přepisy svých osobních rozhovorů s Francescem Firanem, včetně odsuzujícího prohlášení.

Bitgrail také oznámil, že kdyby to oznámil na policii, mělo by to za následek zmrazení majetku, čemuž se chtěla společnost vyhnout. Vývojáři společnosti Nano uvádějí, že i kdyby přijali návrh společnosti Firana na změnu Ledgeru, nebylo by možné změnit historii transakcí.

Obě společnosti Binance a Nanex nedávno oznámily, že zmrazí vklady od identifikovaných adres, aby se pokusily zachránit ukradené prostředky.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *