Home » Blog » Litecoin Cash, jedná se o podvod?

Litecoin Cash, jedná se o podvod?

Velký tlak je v prostředí virtuálních měn běžnou věcí. Nyní vzniká, možná po právě takovém nátlaku, nová virtuální měna Litecoin Cash (LCC). Mnoho lidí v komunitě kryptoměn velmi překvapil vznik tohoto projektu. A to právě z toho důvodu, že na rozdíl od Bitcoinu Cash a Ethereum Classic, v případě Litecoinu neexistovaly žádné výrazné důvody právě pro vznik takové měny. Tento způsob rozdělení měny je však zcela legitimní a v současné době velmi běžný.

V pozdních hodinách v neděli 18. února vznikla zcela nová kryptoměna Litecoin Cash (LCC), odvozená z Litecoinu. Na rozdíl od Litecoinu využívá Litecoin Cash SHA-256 hash algoritmus, který je velmi podobný tomu, který využívá Bitcoin. To pravděpodobně přiláká těžaře se starším hardwarem, který není vhodný právě pro těžbu Bitcoinu.

Do Litecoinu Cash byl implementován algoritmus DarkGravity V3 od Dashe, který přepočítává těžbu u každého bloku. Podobně jako u Liteconu je doba tvorby bloků LCC pouhé 2,5 minuty. LCC tým však tvrdí, že transakce budou o 90 % levnější než LTC.

Jedná se o podvod nebo je projekt zcela legitimní?

Oznámení o vytvoření Litecoinu Cash ze dne 3. února vyvolalo v komunitě velký rozruch, jelikož nebyl uveden přesný důvod pro vznik této měny. Tvůrce Litecoinu Charlee Lee uvedl na svém účtu na Twitteru, že on a jeho tým nemají nic společného s novou měnou a varoval před možností, že se jedná o podvod.

Závěr

Od roku 2017 se možnost vytváření tzv. klonů stávajících měn stala ve světě virtuálních měn velmi populární. Mnoho vývojářů vytváří další verze již populárních měn, aby získali podporu na trhu.

Po úspěchu společnosti Bitcoin Cash se objevilo mnoho vedlejších projektů jako Bitcoin Gold, Bitcoin Diamond a Bitcoin Candy. Litecoin má také svůj spravedlivý podíl na podobných projektech. Příkladem je Litecoin Plus a Litecoin Gold. Litecoin Cash se zatím jeví jako jeden z těchto kaskadérských kousků.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *