Home » Blog » Regulace kryptoměn v Rakousku?

Regulace kryptoměn v Rakousku?

Rakouský ministr financí Hartwig Löger naléhá na svou zemi i na další státy Evropské unie, aby se na virtuální měny prohlíželo stejně jako na zlato a deriváty. To znamená, že je pro regulace kryptoměn a chce, aby byly virtuální měny regulovány stejně jako právě zlato a deriváty.

Rakouské myšlenky o regulaci Bitcoinu

Virtuální procesy jsou podle rakouského ministra financí v procesu masivního poškození reputace finančního trhu. Údajně prý ohrožují pověst mladého, ale velmi důležitého sektoru pro finanční trh budoucnosti. Dále tvrdí, že je to výzva jak regulovat, tak umožnit rostoucímu průmyslu dále růst. Jako další věc zmiňuje, že virtuální měny mohou být velmi významné v boji proti praní špinavých peněz a financování terorismu. To je důležitý aspekt změn, které Rakousko podporuje. Údajně prý potřebují více důvěry a větší jistotu. Mezi další doporučení ministra financí je zahrnuto zejména zacházení s virtuálními měnami podobně jako se zlatem a deriváty.

Prohlášení rakouského ministra financí byly otevřeně přijaty rakouským FMA v prohlášení vydaném ve stejný den, tedy 23. února. Rada FMA, tedy Helmut Ettl a Klaus Kumpfmüller vítají tento krok ministra financí Hartwiga Lögera, aby na kryptoměny, jako je Bitcoin, byly zavedeny regulace a dohled. Výkonná rada zdůraznila, že virtuální měny jsou v současné době fenoménem internetu a jsou zde nabízeny bez omezení.

Návrh finančních expertů a dokonce i sektor finančních technologií varoval Oesterreichische Nationalbank, rakouskou centrální banku. Úřad FMA (Financial Market Authority) varuje před nebezpečím obchodu s virtuálními měnami a žádá regulaci. Místní tisk dokonce použil slovo “požadoval”, tedy trval na regulacích.

Jeho návrhy by dále posílily registrační úřad v zemi při identifikaci dat v prostředí kryptoměn. Komentář Lögera nebyl určen výlučně na Bitcoin, zabýval se také počáteční nabídkou mincí ICO. Všechny ICO by podléhaly registračním požadavkům a musely by nabízet něco jako “digitální prospekt”.

Aspekty, které se potýkají s regulátory, pokud jde o Bitcoin, jsou připravovány na březen s příchodem regulační rady Fintech. Zprávy naznačují, že se bude skládat z odborníků, kteří zvažují regulační přístupy a berou v potaz postoje různých institucí. To vše ve snaze sladit širší evropské zájmy s jednotlivými státními politikami. Odborníci očekávají, že Löger předá svůj případ Mario Centenovi. Oba se setkají tento víkend. Schůze Evropské komise v pondělí bude zvažovat kryptoměny ve vztahu k evropské směrnici o praní špinavých peněz.

Doporučujeme také články útok na stránky soudů USA nebo napadení programu Microsoft Word.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *