Home » Blog » Hackeři si tentokrát pro svůj útok vybrali Twitter

Hackeři si tentokrát pro svůj útok vybrali Twitter

Po napadení programu Microsoft Word a využívání k těžbě stránky amerických soudů si podvodníci ve světě virtuálních měn našli nový způsob, jak využít zařízení uživatelů, kteří do kryptoměn investují. Našli způsob, jak využívat twitterové účty investorů, a to za účelem snadného získání peněz. Podvodníci se strategicky prezentují jako členové kryptokomunity a zaručují jistotu, že budou uživatelům zaslány odměny několikrát větší než jejich počáteční vklad. Podle nedávných zpráv dokonce převzali několik ověřených účtů, aby si udrželi co největší důvěryhodnost.

Tito podvodníci přidávají falešné odpovědi na tweety s žádostí o vklady. Často chodí uživatelům odpovědi, ve kterých jim děkují za obdržené finanční prostředky. Tyto podvody jsou jednodušší, než si myslíme. Mezi běžné známky twitter scammeru patří: nedávno vytvořený účet s uživatelskými jmény s doplňujícím popisem, bez modrého zaškrtnutí jako znaku ověření, které může uživatelům poskytnout pouze Twitter.

Podle zpráv Buzzfeed News podvodníci nedávno vytvořili falešný, ale ověřený účet přímo Twitterem pro organizaci TRON (TRX). Udělali to tak, že unesli účet Literacy Bridge, neziskového organizace se sídlem v Seattlu. Po tomto kroku změnili profilový obrázek, připnuli příspěvěk přesně jako to má na svém skutečném tweeterovém účtu společnost Tron a změnili uživatelské jméno na ,,tronfoundationl”. Když se podíváme na název, můžeme si všimnout písmene ,,l”, které je v názvu navíc.

Použitím falešného účtu podvodníci odpověděli na tweet, který zveřejnil Justin Sun, zakladatel společnosti Tron, a požádali o dary. Uvedený tweet dostal podle společnosti Buzzfeed přes 200 liků a retweetů. Naštěstí jsou zde uživatelé, kteří tuto změnu zaznamenali a ihned oznámili ostatním uživatelům Twitteru.

Poté, co tuto zprávu oznámila společnost Buzzfeed a Tron, falešný účet byl ihned zrušen. Bohužel se však nejedná o jediný incident, kdy hackeři úspěšně ,,unesli” ověřený účet Twitter.

Tento incident slouží jako takové varování pro všechny uživatele sociálních sítí a médií, které jsou mimořádně nadšené virtuálními měnami.

Doporučujeme také článek, ve kterém jsou popsány základní bezepečnostní pravidla, které by měl každý nadšenec do virtuálních měn dodržovat.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *