Home » Blog » Vladimir Putin podporuje Blockchain

Vladimir Putin podporuje Blockchain

Prezident Ruské federace Vladimir Putin schválil technologii Blockchainu během nedělního setkání s prezidentem největší ruské banky Sberbank, Hermanem Grefem. Tuto technologii schválil se slovy, že jsou v této oblasti potřeba profesionálové. Podle Vladimira Putina nesmí být Rusko v této záležitosti v pozadí.

Gref uvedl, že by Sberbank umožnila užívání blockchainu ve své činnosti. Dále navrhl Putinovi, že by ruská vláda měla zahrnout technologii Blockchainu v oblasti vzdělávání a odborné přípravy.

Technologie Blockchain je jednou z klíčových komponent šifrovacích sítí jako jsou Bitcoin a Ethereum. Putin si údajně stojí za velmi opatrnými nařízeními, která by nezakazovala virtuální měny.

,,Je zapotřebí velké opatrnosti a je jasné, že v této záležitosti potřebujeme právní předpisy, jelikož má tato technologie obrovský vliv,” řekl Gref. Putin pak citoval nejmenovaného ministra arabské země, který používal analogii kamenné doby, aby popsal, jak mohou rozvíjející se technologie narušit společnost.

Putin dále řekl, že ti, kteří jsou ,,v pozadí tohoto závodu”, budou závislí na těch, kteří přijmou Blockchain dříve. To si podle Vladimira Putina Rusko nemůže dovolit.

Rusko a kryptoměny

Virtuální měny zůstávají v Rusku jako platební metoda zakázany. Návrh zákona byl však předložen koncem minulého měsíce. Pojednává o legalizaci a regulování virtuálních měn, aby omezil nezákonnou činnost. Ruská centrální banka uvedla, že zákon není dostatečně propracovaný a potřebuje zlepšení.

V minulosti Putin nařídil ministerstvu financí, aby se zaměřilo na vytvoření kryptorublu. Ministr financí Anton Siluanov však tentokrát tuto myšlenku vyvrátil. Siluanov dále však uvedl, že podpoří ty, kteří vytvoří ruskou virtuální měnu, nepodpoří však vládu, uvádí Interfax.

I přes ilegální status virtuálních měn ruská vláda experimentuje s technologií Blockchainu. Moskva testuje blockchainový hlasovací systém, založený na platformě Ethereum pro platformu Active Citizen.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *