Home » Blog » Porsche chce do svých automobilů technologii Blockchain

Porsche chce do svých automobilů technologii Blockchain

Podle tiskové zprávy společnosti Porsche automobilová společnost výrazně posunuje integraci blockchainové technologie do svých vozů. V partnerství se společností XAIN, která se nachází v Berlíně, se společnost Porsche údajně zabývá vývojem integrace Blockchainu do automobilů. Funkce jako je zamykání a odemykání vozidel, parkování, nebo dokonce využití v podniku jako například půjčování firemního vozu zaměstnanci. Všechny tyto funkce by měly být usnadněny prostřednictvím technologie Blockchain.

Zvláště zajímavá je skutečnost, že Blockchain je v podstatě veřejná kniha. Všechny transakce (v tomto případě akce s vozidlem) jsou zaznamenány do knihy, ve které nelze měnit data. Bude mnohem snažší shromažďování a sledování údajů o chování řidiče a výkonu vozidla.

Majitelé automobilů by teoreticky mohli sledovat veškerá data, týkající se jejich automobilu. To by mohlo být hlavním faktorem rozšíření sdíleného hospodářství, které by mohlo během několika let expandovat. Navíc by se otevřel svět možností s P2P transakcemi mezi vlastníky vozidel. Namísto použití kreditní karty k naplnění své nádrže nebo dobíjení automobilové baterie by řidiči mohli poslat navzájem ekvivalent PorscheCoins.

Filmový gigant Kodak nedávno pronajal své jméno společnosti KodakCoin, aby posílil kontrolu fotografů a agentur v oblasti práv. Po oznámení společnosti Kodak se cena akcií společnosti ztrojnásobila. To není špatné pro společnost, která ztratila veškerou důležitost v rychle se rozvíjejícím světě technologií. Dalším zajímavým příkladem je Ice Tea Company. Cena akcií se zdvojnásobila poté, co společnost oznámila, že změnila svůj název na Long Blockchain a drasticky změnila svůj obchodní model.

Tento krok společnosti Porsche se zdá být opravdový a bude mít nepochybně za následek velké vzrušení. Společnost Porsche však zatím neoznámila svou vlastní digitální měnu. Bližší pohled odhaluje, že společnost XAIN se v létě roku 2017 ze sta zájemců se umístila na prvním místě a získala blockchainovou centrálu Porsche Innovation Contest. Po soutěži spolupracovaly týmy z různých oddělení společnosti Porsche společně s XAIN, aby vyvinuly aplikace, které budou integrovány do počítačových systémů automobilů.

Zakladatelé společnosti XAIN, Leif-Nissen Lundbaek a Felix Hahmann jsou v automobilovém průmyslu noví. Jejich rodokmen zahrnuje práci s Oxfordskou univerzitou a Imperial College v Londýně na blockchainovém systému, který snižuje spotřebu energie při těžbě virtuálních měn.

Doporučujeme také další článek, který se týká technologie Blockchainu. Článek je zaměřen na názor ruského prezidenta Vladimira Putina. Článek čtěte zde.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *