Home » Blog » Walmart chce začít používat Blockchain

Walmart chce začít používat Blockchain

Walmart je americká značka prodejen obchodní společnosti Wal-Mart Stores, Inc., provozující řetězec velkých diskontních obchodních domů. Společnosti byla založena v roce 1962 a v roce 1969 se stala akciovou společností.

Nově přihlášené patenty ukazují, že právě maloobchodní gigant Walmart usiluje o využívání technologie Blockchain. Walmart chce technologii využívat, aby dokázal vylepšit inteligenci systému sledování zásilek.

V žádosti vydané americkému úřadu pro patenty a ochranné známky (USPTO) Walmart popisuje “inteligentní balíček”, který by obsahoval zařízení, které by zaznamenávalo informace o Blockchainu. Zejména by se mělo jednat o informace o obsahu balíčku, prostředí, umístění a další informace. Také naznačuje, že inteligentní balíček by mohl být používán společně s dalšími rozvíjejícími se technologiemi, včetně autonomních vozidel jako jsou drony.

Patent byl poprvé předložen v srpnu roku 2017 a vychází především z podání Walmartu, který byl předložen v loňském roce pro zdokonalení systému sledování zásilek.

Walmart v žádosti vysvětluje, že on-line nakupování umožnilo maloobchodníkům vytvářet výprodeje, zejména v případě produktů s určitou minimální trvanlivostí, které vyžadují například kontrolu teploty. To vyžaduje další inovace. V žádosti je dále uvedeno, že blockchainová složka bude zašifrována do zařízení a bude mít klíčové adresy v řetězci ,,péče o balíček”, včetně kódování soukromého klíče prodávajícího s adresou soukromého klíče kurýra a adresou soukromého klíče kupujícího.

Kromě svých snah o doručování zásilek prostřednictvímn dronů se Walmart snažil uplatnit technologii Blockchainu i v jiných oblastech svého podnikání.

V loňském roce se společnosti Kroger, Nestle a další společnosti zabývající se potravinářským průmyslem zapojily do partnerství s IBM, aby využily Blockchain pro zlepšení sledovatelnosti potravin. V prosinci podpořila podobnou snahu v Číně s JD.com.

V posledních dnech se o technologii Blockchain zajímá také společnost Porsche, článek čtěte zde.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *