Home » Blog » PayPal usiluje o rychlejší platby virtuálními měnami

PayPal usiluje o rychlejší platby virtuálními měnami

Nově zveřejněná patentová žádost ukazuje, že služba PayPal se v posledních týdnech zaměřuje na způsob, jak zvýšit rychlost plateb virtuálními měnami.

Společnost podala žádost o v překladu “rychlejší virtuální systém měnových transakcí”, která byla zveřejněná 1. března americkým úřadem pro patenty a ochranné známky (USPTO). V žádosti je podrobně popsán způsob, jak jsou soukromé klíče, tedy řetězce čísel a písmen, které jsou používány při transakcích nebo jiném ovládání účtů s kryptoměnami zaměňovány mezi prodejcem a kupujícím.

Hlavním cílem této koncepce je zkrátit dobu, která je potřebná pro převedení plateb mezi spotřebitelem a obchodníkem. Dalším z cílů je vyhnout se procesu odesílání transakce a čekaní, než bude zahrnut do dalšího bloku v síti. Za tímto účelem společnost PayPal navrhla způsob, jak vytvořit sekundární peněženky s vlastními jedinečnými soukromými klíči pro kupující a prodávající. Systém by přenášel soukromé klíče odpovídající přesnému množství jakékoliv dané virtuální měny.

Podaná žádost o patent je velmi pozoruhodná. Byla podána po několika letech poté, co společnost PayPal oznámila partnerství s několika procesory, které obchodníkům umožňují zpracování plateb virtuálními měnami, prostřednictvím platebního centra společnosti od roku 2014.

Spoluzakladatel společnosti PayPal Peter Thiel údajně také investoval do Bitcoin nemalou částku prostřednictvím Founders Fund, což je společnost VC, kterou rovněž spoluzaložil.

V posledních dnech jsme vydali na našem blogu i další zajímavé články ze světa kryptoměn, kdy se velké společnosti zaměřují na technologii Blockchain. Jsou to velké nadnárodní společnosti jako Porsche nebo Walmart. Na účet Blockchainu se v posledních dnech kladně vyjádřil také ruský prezident Vladimir Putin.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *