Home » Blog » Nejoblíbenější mezi zločinci je Monero

Nejoblíbenější mezi zločinci je Monero

Z nedávné studie vyplývá, že zločinci ve světě virtuálních měn odcházejí od měny Bitcoin, jelikož Monero nabízí větší anonymitu. Praní špinavých peněz činí ročně 80 až 200 miliard dolarů.

Zpráva uvádí, že zločinci ve světě virtuálních měn každoročně vyplácejí až 200 miliard dolarů

Technologická bezpečnostní firma Bromium, která se zaměřuje na virtuální technologie oznámila zjištění nezávislé studie makroekonomie nelegálních činností ve světě kybernetiky. Podle zprávy, zveřejněné společností, výtěžek z této kybernetické nelegální činnosti tvoří zhruba 8-10 % celkových nelegálních celosvětových zisků, což činí každoročně již zmiňovaných 80 až 200 miliard dolarů.

Dále ve zprávě zaznělo, že virtuální měny jsou nyní primárním nástrojem, který je používán k praní špinavých peněz. Kryptoměna Monero, která poskytuje větší anonymitu se stává mezi zločnici velmi oblíbenou měnou, a tak se přesunuje stále více operací od Bitcoinu právě k této měně.

Dr. Mike McGuire, přednášející v oboru kriminologie na Surreyské univerzitě řekl:

“Není překvapením, že zločinci používají virtuální měny k praní špinavých peněz. Žádanost je zřejmá. Jelikož se jedná o virtuální měny, jedná o snadno konvertibilní způsob získávání a přenosu příjmů. Anonymita je také klíčová, jelikož platformy jako Monero jsou navrženy tak, aby byly opravdu zcela anonymní.”

Studie rovněž zjistila, že nákupy v rámci her vyvolávají nárůst legalizace, která souvisí s hazardními hrami. Čína a Jižní Korea se stanou tzv. hotspoty pro hraní hazardních her a praní špinavých peněz. Systém PayPal a další platební brány jsou využívány zločinci k praní peněz a tato činnost často zahrnuje použití technik malých transakcí. Tímto způsobem dochází k několika malým platbám, které nedosáhnou daných limitů, tudíž se zdá být vše v pořádku.

Gregory Webb, generální ředitel společnosti Bromium, uvedl, že společnost investovala do tohoto výzkumu, aby byly zahájeny smysluplné diskuze o tom, jak zlepšit špatné bezpečnostní postupy, které umožňují kriminalitu po celém světě.

Dnes je pro hackery snadné infikovat zařízení, ukrást data nebo prodávat ukradené IP adresy. Podniková ochrana není vhodně přizpůsobena na obranu proti tomuto způsobu. Je stejně snadné, aby se tyto peníze vypraly a převedly na hotovost. Nárůst používání neregulovaných virtuálních měn to ještě více zjednodušuje. Zabezpečení aplikací, které umožňují přístup k citlivým datům by mělo být samozřejmostí. Je potřeba úplně nový přístup k bezpečnosti, jelikož počet nelegálních činností stále narůstá.

Přečtěte si na našem blogu také o dalších zajímavých událostech posledních týdnů jako zájem společnosti PayPal o rychlejší platby virtuálními měnami, zájem Walmartu o Blockchain nebo Blockchain v automobilech Porsche.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *