Home » Blog » Summit G20: Regulace kryptoměn by měly přijít v červenci

Summit G20: Regulace kryptoměn by měly přijít v červenci

Březnový summit G20 2018 v Argentině přišel s konečným termínem pro regulace týkající se virtuálních měn. Termínem zahájení platnosti by měl být červenec 2018. Zástupci jednotlivých států se sjednotili při zkoumání kryptoměn, aby před navržením předpisů shromáždili všechny potřebné údaje. Mezitím budou země G20 pro praní špinavých peněz dodržovat standardy FATF.

Rozhodnutí o regulaci

Dvoudenní summit G20 v Buenos Aires se blíží ke konci a světoví ekonomičtí zástupci stanovili lhůtu pro jednotnou regulaci virtuálních měn, která je v červenci letošního roku.

Po setkání guvernérů centrálních bank a ministrů financí zemí G20 předseda Argentinské centrální banky Federico Sturzenegger uvedl, že stávající členské státy se shodly na potřebě kontroly kryptoměn. Předpisy a regulace však nelze vytvářet, dokud nebudou shromážděny veškeré zásadní informace o kryptoměnách.

Během tiskové konference dále Sturzenegger uvedl, že všichni členové souhlasí a trvají na tom, aby byla lhůta stanovena na červenec 2018. Dále vysvětlují, že:

,,V červenci musíme nabídnout velmi konkrétní a specifické návrhy.”

Debata, zda je Bitcoin aktivum byla zahájena

Většina členských států skupiny G20 podporuje tento plán, ne všichni jsou však tohoto názoru. Prezident brazilské centrální banky Ilan Goldfajn uvedl, že Brazílie se nebude řídit nařízeními uvedenými na summitu G20, které se týkají virtuálních měn.

Zatímco Brazílie mluví o jiné cestě, G20 se zavázala zavést pro kryptměny standardy FATF (Financial Action Task Force). FATF je v podstatě mezivládní orgán, který stanoví pravidla a předpisy pro boj proti financování terorismu a praní špinavých peněz po celém světě.

Prohlášení G20 zní takto:

“Zavazujeme se k implementaci standardů FATF, které platí pro kryptoměny. Těšíme se na přezkoumání těchto standardů FATF a vyzýváme FATF, aby prosazovala globální implementaci. Vyzýváme mezinárodní orgány pro stanovování standardů (SSB), aby pokračovaly ve sledování kryptoměn a jejich rizik. ”

Cesta k celosvětovým předpisům a regulacím

V uplynulých měsících Japonsko, Francie, Německo a USA podnikly krok směrem k regulaci kryptoměn, potenciálnímu využívání nezákonných činností a rizikům pro investory. Požádali také bližší kontrolu, která částečně stimulovala diskuze na téma kryptoměn na setkání G20.

Mark Carney, guvernér Bank of England a šéf Rady pro finanční stabilitu G20 uvedl, že kryptoanalýza nepředstavuje riziko pro celosvětovou finanční stabilitu, a že kryptoměny tvoří méně než 1 % celosvětového HDP.

Čtěte také o prvním dnu summitu G20 2018 v argenitnském Buenos Aires.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *