Home » Blog » Popularita virtuálních měn stále roste

Popularita virtuálních měn stále roste

Virtuální měny se v současné době stávají jedním z největších fenoménů dnešní doby. Vysvětlením je několik důvodů. Jedním z nich je technologie, která slibuje modernizaci kapitalismu a osvobození od přísné kontroly vlád a centrálních bank. Druhým důvodem je, že potenciál kryptoměn je obrovský. Bohatí investoři investují do virtuálních měn obrovské sumy za předpokladu, že budou kryptoměny i nadále růst astronomickým tempem jako tomu bylo u některých doposud.

To jsou důvody, proč jsou virtuální měny velmi populární volbou, jak investovat 10 000 dolarů. Toto zjištění pochází z nedávného průzkumu, kdy bylo respondenty 1000 amerických občanů. Konkrétně, průzkum zjistil, že 9,19 % (18-34 let) investovalo 10 000 dolarů do virtuálních měn, ve srovnání s 4,04 % pokročilejší generace (35-54 let) a 3,08 % generace 55 a více let.

Zajímavější však je, že Bitcoin zůstává zdaleka nejoblíbenější volbou, následuje Ethereum a Litecoin. Konkrétně 76 % respondentů v průzkumu uvedlo, že investovali 10 000 dolarů do společnosti Bitcoin, 12 % do Etherea a 12 % do společnosti Litecoin.

Výsledky výzkumu jsou do značné míry takové, jak by se dalo očekávat. Přehledy hodnocení hlavních kryptoměn odpovídají hodnocením jejich tržní kapitalizace. Jedinou výjimkou je Ripple, který je třetí v tržní kapitalizaci a nikde v žebříčku respondentů se nenachází. To může znamenat, že Litecoin je více populární než Ripple.

Tržní kapitalizace jednotlivých měn:

Bitcoin (BTC)        $ 144,982,960,328

Ethereum (ETH)    $ 51,289,224,426

Ripple (XRP)         $ 24,885,821,330

Litecoin (LTC)       $ 8,883,865,843

(Hodnoty jsou uvedeny z data a času tvorby článku.)

Existuje několik vysvětlení. Jedním z nich je, že počet respondentů průzkumu je extrémně malý, a proto mohl snadno vynechat ty, kteří by mohli investovat 10 000 dolarů právě do zmiňované měny Ripple. Další vysvětlení může spočívat v tom, že vzestup Ripplu v tržní kapitalizaci je poměrně nedávný, a proto musí přitáhnout pozornost běžného investora.

Přečtěte si také o argentinském summitu G20, kde byly jedním z hlavních témat virtuální měny a jejich regulace.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *