Home » Blog » Twitter nyní oficálně zakazuje reklamy, týkající se kryptoměn

Twitter nyní oficálně zakazuje reklamy, týkající se kryptoměn

Po předchozích zprávách o zákazu Twitter oznámil, že kryptoměny a reklamy související s ICO budou zakázány na oficiálních stránkách Twitteru od úterý 27.3. 2018.

Twitter potvrdil novou politiku, která následuje Facebook a Google. Tyto dvě obrovské společnosti zakazují inzerování a propagaci virtuálních měn a nabídek (ICO) na jejich stránkách. Zákaz bude zahrnovat také všechny reklamy týkající se kryptoměnových burz a služeb peněženek. Výjimkou však budou společnosti, které jsou dostupné na hlavních akciových trzích.

Zákaz se nevztahuje na výpisy kryptoměnových plateb, které jsou registrovány a licencovány k provozování Agenturou pro finanční služby (FSA).

Mluvčí Twitteru vysvětlil ve svém prohlášení pro CNBC:

,,Snažíme se zajistit bezpečnost komunity sociální sítě Twitter. Právě proto jsme přijali novou politiku pro reklamy, týkající se virtuálních měn. V rámci této nové politiky bude reklama prvotních nabídek měn a prodeje tokenů celosvětově zakázána.”

Zákaz Twitteru byl před týdnem oznámen společností Sky News, což naznačuje, že zákaz by měl vstoupit v platnost během příštích dvou týdnů poté, co Twitter veřejně prohlásil, že přijímá opatření v oblasti prevence této problematiky. Na Twitteru došlo ke značnému vzestupu podvodů, které souvisejí právě s virtuálními měnami. V některých případěch zašli podvodníci dokonce tak daleko, že ukradli ověřené účty, aby je mohli využít v oblasti kryptoměn ve svůj prospěch.

Nová politika Twitteru odpovídá přímo té, kterou mají společnosti Google a Facebooku. Ty oznámily své vlastní změny v oblasti reklamy zaměřené na virtuální měny. Nově vytvořená pravidla ohledně reklamy na Facebooku týkající se binárních opcí, počátečních nabídek mincí a kryptoměn jsou součástí politiky ,,zakázaných finančních produktů a služeb” a byla vytvořena začátkem tohoto roku. Společnost Google, největší poskytovatel on-line reklamy na světě, oznámila svůj vlastní zákaz reklamy týkající se kryptoměn, který vstoupí v platnost v červnu 2018.

Dále si v případě zájmu přečtěte o argentinském summitu G20, kde byly jedním z hlavních témat virtuální měny a jejich regulace.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *