Home » Blog » Do kryptoměnového trhu přišlo $ 10 miliard a Bitcoin vzrostl o 6 %

Do kryptoměnového trhu přišlo $ 10 miliard a Bitcoin vzrostl o 6 %

Po tom, co Bitcoin 2. dubna vzrostl ze $ 6,500 na $ 7,000, jeho cena pokračuje v růstu i nadále. 3. dubna cena opět stoupla o 6 % poté, co se do kryptoměnového trhu za jeden den vlilo $ 10 miliard. Zatímco menší kryptoměna jako Steem a VeChain předčily Bitcoin v růstu, a to s 50% a 25% nárůstem na hodnotě, tak hlavní kryptoměna zahrnující Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin a EOS si posledních pár dní vedly obecně dobře.

Bitcoin a jeho pohyb za poslední dny

Poslední čtyři dny se BTC nedařilo dosáhnout hranici $ 7,350 kvůli nízkému objemu obchodování a nedostatku poptávky po většině hlavních kryptoměn. Za poslední hodiny vzrostl objem nákupů na burzách Bitfinex, Binance a dalších platformách, tak jak můžeme vidět níže na 30 minutovém svíčkovém grafu Bitcoinu.

25. března BTC dosáhl hodnoty $ 9,000 s poměrně silnými objemy na Bitcoin futures trhu a také na kryptoměnové Bruz. Avšak poté už začal postupně klesat. BTC se zkoušel vyšplhat na několik úrovní jako $ 8,800 a $ 8,000, ale zůstalo to jen při chvilkových hodnotách a opět padl na $ 6,400.

Pokud se BTC během následujících dní podaří dosáhnout hranice $ 7,500, je dost pravděpodobné, že bude schopen dostat se zpět na úroveň $ 8,000, čili tam, kde byl ještě před pár dny. Vstup na tuto úroveň by mohlo BTC připravit na silnou “rally”.

V současnosti se Index relativní síly (RSI) Bitcoinu nachází na hodnotě 39.2, což představuje neutrální level. Dříve byla hodnota RSI na 30, což signalizuje budoucí propad. V době psaní článku byl BTC obchodován v neutrální zóně a kryptoměna neprokazují ani ohromující poptávka ani objem prodeje.

Na základě toho mohou být pro BTC následující dny velmi důležité z pohledu krátkodobého investičního období, protože za poslední dva dny vzrostl o více než $ 700. Podle klouzavé průměrné konvergentní divergence (MACD) Bitcoin začíná získávat určitý impuls.

Bude mít Bitcoin svůj BIBOR?

Jon MATON, známý investor, spoluzakladatel Bitcoin Foundation a výkonný ředitel ve VISA poznamenal, že ve střednědobém horizontu může vstup finančních institucí jako Goldman Sachs vést k vzrůstu v poptávce po BTC. Pokud se tato dominantní kryptoměna dokáže vzpamatovat z jejího současného negativního trendu, analytici jako MATON předpovídají, že pozdější v tomto roce by BTC mohl opět zažít silný růst.

Myslím, že je úžasné, že se do trhu pouštějí investoři, protože to přinese novou likviditu. Chystají se vyvinout trh s futures kontrakty a trh s opcemi. Dokonce si myslím, že uvidíme trh s úrokovými mírami kolem Bitcoinu. Jsme zvyklí poslouchat o LIBOR na trhu s cennými papíry, Index pro Bitcoin úrokovou míru je BIBOR, řekl MATON.
“LIBOR” Libor je úroková míra fixována každý den na základě údajů o úrocích vyplácených z vkladů 12 významnými bankami na londýnském peněžním trhu. Slouží jako referenční úroková sazba v mnoha mezibankovních operacích. Od ní se také odvíjejí různé ceny cenných papírů.

Článek neslouží jako finanční poradenství. Neinvestujte více než si můžete dovolit ztratit.

Tento článek publikoval dnes 3.4. 2018 náš partnerský web kryptoportál.sk. Stránku kryptoportal.sk můžetet sledovat také na facebookových stránkách.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *