Home » Blog » Hard fork Bitcoin Cash by měl přijít v květnu

Hard fork Bitcoin Cash by měl přijít v květnu

Vývojáři společnosti Bitcoin ABC tento týden oficiálně oznámili očekávaný hard fork Bitcoinu Cash, který by měl přijít 15. května. Vedle výkladu vývojového týmu byla k dispozici také kódová část pro klienty Bitcoin ABC 0.17.0 s nově přidaným konsensem pravidel.

Doba upgreadu

Bitcoin Cash plánuje 32 MB hard fork. Fork byl očekáván od chvíle, kdy hlavní vývojář společnosti Bitcoin ABC Amaury Séchet tyto záměry oznámil několik měsíců zpět. Dále Séchet vysvětlil, že po novém roce bude jednodušší fork vytvořit a vysvětlí detailněji důvody, proč by měl tento fork vzniknout. Tento týden vývojářský tým společnosti ABC vydal verzi 0.17.0, která obsahuje kód pro změnu konsenzuálních pravidel sítě Bitcoin Cash.

Plánovaná doba spuštění bude 15. května. Stejně jako při vytvoření BCH se změní pravidla na základě metody “Median Time Past” (MTP). V úterý 15. května 2018 v 12:00:00 UTC kdy s MTP proběhne aktivace tohoto forku.

Zvětšení velikosti bloku na 32 MB a změny v kódu

Vývojářský tým vysvětluje, že každý, kdo používá ABC uzly, by měl okamžitě přejít na verzi 0.17.0 nebo jiný kompatibilní software. Pokud jde o jiné klienty, vývojáři ABC uvádějí, že nemohou mluvit jménem těchto dalších vývojářských týmů.

“Bitcoin ABC v současné době testuje jak nová pravidla, tak jejich aktivaci. Testovací síť by brzy měla být k dispozici,” vysvětluje společnosti Bitcoin ABC. V posledním oznámení také podrobně popisuje důležité změny v novém softwaru:

Nejpozoruhodnější změnou je zvýšení maximální velikosti bloku na 32 MB. Existuje také několik kódů operačního skriptu, které mají být přidány.

Vývojáři také upřesňují, že ohledně upgradu, který se má uskutečnit, jednají s velkými společnostmi a poskytovateli peněženek. Tým zdůrazňuje, že komunita může pomoci tím, že se obrátí na poskytovatele infrastruktury, aby tento proces proběhl snadněji a efektivněji. Poslední aktualizace sítě Bitcoin Cash v listopadu 2017 proběhla bez jakýchkoliv komplikací. Je jisté, že komunita BCH se obecně nebojí tohoto hard forku. Zástupci se těší na zvýšení velikosti bloku na již zmiňovanou velikost 32 MB a přidání kódů, které by mohly přinést síťové vlastnosti BCH.

Přečtěte si také náš článek na téma Bitcoin forků. Další velká událost, která proběhla v posledních týdnech byl summit G20 v Argentině. Další článek jsme zamřeili na 10 zajímavých a velmi důležitých poznatků že summitu.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *