Home » Blog » Garanti Bank sponzoruje první Blockchain seminář v Turecku

Garanti Bank sponzoruje první Blockchain seminář v Turecku

Garanti Bank ve spolupráci s Tureckou centrální bankou a Tureckou vědecko-technologickou radou TUBITAK sponzorují první blockchainový workshop v Turecku. Akce, která se uskutečnila v tureckém hlavním městě Ankary ve dnech 2. až 3. dubna, má za cíl urychlit a vybudovat celkovou strategii blockchainových trhů v zemi.

Workshop uspořádal TUBITAK BILGEM Blockchain Research Laboratory v reakci na rostoucí trend v technologii Distributed Ledger v Turecku i v jiných státech.

Workshop se zaměřil na sdílení nedávných informací o pokračujícím vývoji blockchainové technologie a na budoucím formování turecké strategie DLT. Mezi řečníky, kteří se na workshopu podíleli, byli akademici a odborníci z finančního sektoru zastupující jak národní, tak mezinárodní komunity.

Jedním z klíčových zaměření dvoudenního workshopu bylo soustředění se na potenciální dopad Blockchainu na tureckou ekonomiku a širší finanční prostředí. Byly rovněž uspořádány schůze, které se zabývaly témata minulosti, přítomnosti a budoucnosti virtuálních měn v Turecku a chápání technologie z právního a regulačního hlediska se zaměřením na burzu cenných papírů.

Kromě toho se zúčastnění odborníci podělili o celou řadu informací o blockchainové technologii a jejích aplikacích.

Didem Dinçer Başer, výkonný viceprezident společnosti Garanti Bank, řekl:

“Věříme, že 1. blockchainový workshop byl zásadní událostí zaměřenou na řešení Blockchainu a budoucnosti této technologie pro platební systémy. Byli jsme rádi, že jsme se setkali s místními i zahraničními odborníky na workshopu, kde se diskutovalo o právních předpisech, bezpečnosti, příležitostech a hrozbách, které se týkají této technologie.”

Jeden z nejlepších bankovních příkladů využívání technologie Blockchainu byl demonstrován skupinou BBVA, která ve spolupráci se společností Wave vytvořila první pilot, který využívá blockchainovou technologii k automatizaci elektronického předkládání dokumentů v transakci import-export mezi Evropou a Latinskou Amerikou.

Díky řešení společnosti Wave, která využívá distribuovanou knihu (DLT) a blockchainový systém, společnost BBVA dokázala zkrátit dobu potřebnou k zaslání, ověření a schvalování mezinárodních obchodních transakcí v rozmezí sedmi až deseti dnů na pouhé 2,5 hodiny. BBVA také dokončila první reálný mezinárodního převod peněz za použití nové distribuované knihy Ripple technologie (DLT).

Transakce, která běží na infrastruktuře BBVA a používá skutečné peníze, úspěšně dokončila transfery mezi Španělskem a Mexikem během několika sekund. V Garanti Bank sledujeme vývoj, který bude široce využíván k vytváření hodnot v této oblasti a přispěje k blockchainové strategii Turecka.

Dále si v případě zájmu přečtěte o dalším tématu summitu G20. Jedním z hlavním témat byly také virtuální měny a jejich regulace.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *