Home » Blog » Miliardové obchody přes Skype

Miliardové obchody přes Skype

Velkí hráči z kryptosféry si vytvořili svoji vlastní síť pro OTC obchodování s kryptoměnami, kde nakupují a prodávají každý měsíc miliardy. Místo toho, aby se používal Bloomberg, Symphony nebo něco jiného podobného kalibru, tak OTC obchodníci komunikují jednoduše přes Skype.

Miliardové obchody přes Skype

Jen malá skupina, kolem dvaceti obchodníků OTC (over-the-counter) obchodníků a klientů, dosáhla měsíčního objemu obchodů v hodnotě několika miliard dolarů. Patří sem například velcí investoři, zájemci, platební zprostředkovatelé a zajišťovací fondy.

Místo toho, aby obchodníci používali jeden z online obchodů jako např. Coinbase nebo Kraken, tak hlavní obchody uzavírají přes chat na platformě Skype a vyplácí se přes bankovní převody a převody kryptoměn přímo na své peněženky.

OTC (Over-the-Counter) je necentralizovaný a neregulovaný trh, kde se obchoduje mimo burzu. Trh tvoří tzv. “tvůrci trhu” = tvůrci trhu, kteří nabízejí nabídku a poptávku a jsou ochotní jednotlivé měny kupovat a prodávat za předem dohodnutých podmínek.

Podle zprávy z Reuters se obchody meziročně zvýšily desetkrát. Někteří z těchto krypto obchodníků běžně pracují s více než 100 miliony dolarů denně. Podle výkonného šéfa společnosti Genesis Global Trading jako OTC poskytovatel služeb pro digitální měny má průměrné denní obraty od $ 75 milionů do $ 80 miliónů. V prosinci 2017 dosáhla rekordního denního obratu mezi $ 1,5 a $ 2 miliardami. Další společnost Circle obchodovala na OTC až do výše 4 miliardy dolarů měsíčně během minulého roku, vyjádřila se zpravodajka společnosti Jennifer Hanley.

Chcete-li předejít potenciálnímu problému, obchodníci provádějí záznamy obchodů, registrují se u amerických regulátorů, dodržují KYC (znáte svého zákazníka) a jiné normy. Jejich služby jsou pouze na Bitcoin a hrst jiných altcoinů. Bobby Cho jako globální vedoucí společnosti Cumberland Mining vysvětlil její využívání následovně:

“Potřebovali jsme nástroj, který byl globální a v podstatě zdarma, co přesně nabízí Skype.”

Proč obchodovat OTC?

Obchodování mimo populárních kryptoměnových divizí se může považovat za riskantní, snažíte se vyhnout ztrátě prostředků v případě, že další burza bude hacknutá nebo jiný incident, který může položit uznávanou burzu. “Kdykoli se uskuteční velký hack, tak vidíme jak naše obchody jdou nahoru,” vysvětlil jeden OTC obchodník.
OTC obchodování také může být cesta pro tzv. “velryby”, aby se vyhlo vytváření výkyvů na trhu. V kryptoměnové terminologii je velryba nebo anglicky velryba osoba, která také drží velké množství kryptoměny, že dokáže ovlivnit trh. Více se o tomto tématu můžete dozvědět v našem článku.

“Pokud máte velké množství kryptoměn, které chcete prodat tak, aby jste příliš nepohli na trh nebo neuspěli příliš velký sklz, můžete to udělat přes OTC obchody,” řekl Kevin Zhou, zakladatel kryptoměnového hedgového fondu Galois Capital.

Závěr

Obchodování formou OTC přináší výhody a úskalí. Je to jednoduchá forma výměny kryptoměn bez nutnosti registrace na burzách a jiných výměnných platformách. Už jen, pokud se dohodnete mezi známými na výměně např. BTC za LTC při určeném kurzu je považován za OTC obchod. Na trhu s cennými papíry OTC obchodování často používá v souvislosti s deriváty. Takový trh však není regulován. S tím je automaticky spojeno riziko, že druhá strana nesplňuje dohodnuté obchodní podmínky a vykážete ztrátu. Při takovýchto obchodech musí být zvlášť opatrný, neboť nikdo neručí, tak jak je při oficiálních burzách.

Článek neslouží jako finanční poradenství. Neinvestujte více než si můžete dovolit ztratit.

Tento článek publikoval náš partnerský web kryptoportál.sk. Stránku kryptoportal.sk můžetet sledovat také na facebookových stránkách.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *