Home » Blog » První aplikace, která využívá technologii Ripple

První aplikace, která využívá technologii Ripple

Jak jistě někteří lidé ví, společnosti Santander UK a Ripple v poslední době zahájily spolupráci. Obě společnosti mají společný cíl, a to zlepšení peněžních toků prostřednictvím blockchainových a digitálních aktiv. První mobilní aplikace využívající tuto novou technologii je nyní k dostání v Apple App Storu. Služba OnePay FX umožňuje uživatelům odesílat transakce v eurech a dolarech. Tyto transakce jsou velmi rychlé a jejich vyřízení probíhá v řádech několika málo minut.

Je dobré vidět, že společnost Santander UK zahájila spolupráci se společností Ripple XRP. Společnost konkretně zmiňuje, že se věnuje technologii Ripple pro řešení rychlejších převodů. Implementace této technologie do stávajících služeb a produktů však není tak snadná. Nová aplikace OnePay FX, kterou společnost představila je jako taková první pro iOS.

OnePay FX využívá technologii Ripple

Tato konkrétní aplikace umožňuje uživatelům manipulovat až s 10 000 GBP denně. Není to nijak příliš velká částka, většině normálním uživatelům by měla být však dostačující. Prostřednictvím samotné aplikace mohou uživatelé převádět z GBP na EUR a USD. Aby se předešlo jakémukoliv překvapení, uživatelé v aplikaci také vidí, jaká bude při převodu konečná částka. Aplikace také podporuje platby mezi běžnými uživateli. Nejedná se tedy o typ aplikace, která by byla určená pouze velkým společnostem, což je pro běžné uživatele určitě pozitivní zpráva.

Je to první aplikace společnosti Santander, která využívá technologii Ripple. Bez ohledu na to, zda tato společnost sama využívá XRP, jedná se o pozitivní vývoj. Ačkoli v popisu aplikace není společnost Ripple uvedena, je evidentní, že se na vývoji této aplikace podílela.

Je zajímavé vidět, jak veřejnost reaguje na tento vývoj. Konkrétněji mezi uživateli virtuálních měn existuje mnoho nenávisti mezi uživateli této virtuální měny. Přesto se finanční společnosti zajímají o zkoumání společnosti Ripple a jejích technologií. Zatím je v oblasti této technologie však hodně práce, která potrvá další měsíce.

Přečtěte si také o problémech tvůrců aplikací Etherea. Doporučujeme také článek, který je zaměřený na analýzu vývoje Bitcoinu.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *