Home » Blog » 22 zemí Evropské unie, včetně Slovenska a Česka, podepsalo mezinárodní blockchain partnerství

22 zemí Evropské unie, včetně Slovenska a Česka, podepsalo mezinárodní blockchain partnerství

Zatím, co se trh snaží dostat z dlouhodobé recese a navázat na loňský rekordní růst, tradiční finanční instituce, korporace a vlády, včetně Evropské unie, se snaží vytvořit společné stanovisko vůči kryptoměnám a blockchainu, aby z této technologie mohli profitovat.

Evropské blockchain partnerství

22 zemí Evropské unie podepsalo 10. dubna deklaraci o vytvoření Evropského blockchain partnerství.

Mezi země, které partnerství podepsaly patří:

Rakousko
Lucembursko
Belgie
Malta
Bulharsko
Nizozemsko
Česká republika
Norsko
Estonsko
Polsko
Finsko
Portugalsko
Francie
Slovensko
Německo
Slovinsko
Irsko
Španělsko
Lotyšsko
Švédsko
Litva
Spojené království

Evropa jako lídr v blockchainovém průmyslu

Aby se utvrdilo postavení Evropy jako světového lídra v oblasti vývoje a implementace blockchain technologií, Evropské blockchain partnerství má být prostředkem spolupráce mezi členskými státy při výměně zkušeností a odborných znalostí v technické a regulační oblasti. Partnerství se má také podílet na přípravě a spuštění celoevropských blockchain aplikací napříč jednotným digitálním trhem ve prospěch soukromého i veřejného sektoru.

Mariya Gabrielová, komisařka pro digitální ekonomiku a společnost, přivítala vznik Evropského blockchain partnerství a dodala:

“V budoucnu budou všechny veřejné služby používat blockchain technologii. Blockchain je pro Evropu a členské státy velkou příležitostí přehodnotit své informační systémy, podpořit důvěru uživatelů a ochranu osobních údajů, pomoci vytvořit nové obchodní příležitosti a vytvořit nové oblasti, ze kterých budou profitovat občané, veřejné služby a společnosti. Partnerství, které bylo už dnes spuštěno, umožňuje členským státům spolupracovat  Evropskou komisí, aby byl využit obrovský potenciál blockchain technologie na lepší služby pro občany.

Od spuštění Evropského observatoře a fóra pro blockchain (EU Blockchain Observatory and forum) v únoru tohoto roku, Evropská komise vynaložila již € 80 milionů na blockchain projekty podporující technologický a společenský pokrok. Komise plánuje v následujících letech vynaložit ještě dalších € 300 milionů na financování pokroku v oblasti blockchain průmyslu.

Dva blockchain projekty, které již EU financuje, zahrnují MHDMD – blockchain pro eHealth – a DECODE, který poskytuje nástroje umožňující jednotlivcům kontrolovat své osobní údaje.

Tento článek publikoval náš partnerský web kryptoportál.sk. Stránku kryptoportal.sk můžetet sledovat také na facebookových stránkách.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *