Home » Blog » Společnost Yahoo investuje do směnárny viruálních měn, Bitcoin posílil

Společnost Yahoo investuje do směnárny viruálních měn, Bitcoin posílil

Japonsko se v oblasti virtuálních měn opět prokazuje jako velmi vyspělé. Společnost Yahoo Corp právě oznámila, že si koupí 40% podíl ve společnosti BitARG, která je směnárnou virtuálních měn.

Kolik peněz společnost investuje?

Yahoo Japan je největší online aukční web. Zatímco společnost zůstává ohledně přesné částky celkem diskrétní, anonymní zdroj naznačuje, že celková částka by se mohla rovnat asi dvěma nebo třem miliardám jenů. To je okolo 18 a 27 miliony USD.

Smlouva je z minulého týdne mezi Monex Group a Coincheck. Společnost Monex souhlasila s tím, že si společnost Coincheck koupí a bude spravovat všechny své zákaznické účty. V historii – minulý rok se ztratilo více než půl miliardy mincí NEM. Nákup se rovná zhruba 34 milionům USD.

Společnost Monex se poté stala nejnovějším hlavním dodavatelem finančních služeb v Japonsku poté, co SBI Holdings Inc. a Line Corp vstoupily do oblasti digitálních financí. Společnost BitARG později vydala prohlášení, které vysvětluje, že partnerství by umožnilo zlepšit fungování a zabezpečení činnosti společnosti Yahoo Japan.

Smlouva o 40% akcií již byla schválena japonskou agenturou pro finanční služby (FSA).

Býci opět vstoupí do scény

Tento krok společnosti Yahoo má údajně pozitivní vliv na cenu Bitcoin. V době vydání tohoto článku se Bitcoin obchoduje na hodnotě okolo $ 8 100. To je o více než 1 000 dolarů více než byla hodnota v půlce týdne.

Tomem Leeem z Fundstrandta říká:

“Stále jsme přesvědčeni, že Bitcoin je velkou odměnou za riziko a domníváme se, že do konce roku by mohla hodnota vyšplhat na 25 000 dolarů.”

Tento názor sdílí také miliardář Tim Draper, který předpovídá, že Bitcoin by mohl zasáhnout hranici 250 000 dolarů do roku 2022. Zakladatel Binance Changpeng Zhao je 100% přesvědčen, že virtuální měny jsou budoucnost.

Přečtěte si také o zajímavé analýze Bitcoinu. Dále jsme z oblasti analýz za poslední dny vydali článek na téma analýza těžby virtuálních měn. V případě, že vás zajímá, jak vlastně těžba funguje, určitě se podívejte také na náš článek, zaměřený na těžební farmy a jejich fungování.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *