Home » Blog » Americký youtuber a investor přišel o 40 milionů dolarů

Americký youtuber a investor přišel o 40 milionů dolarů

Americký investor, Ian Balina, který se zabývá investicemi do virtuálních měn, vydělal virtuálními měnami velké jmění a své úspěchy sdílí také na YouTube. Na svém YouTube kanálu se zabývá přednáškami, ve kterých youtuber lidem radí, jak začít a jak být úspěšný. Nyní se však při jednom z jeho živých vysílání stal obětí hackerského útoku. Přímo před očima svých fanoušků byl okraden o 40 milionů dolarů, které vydělal investicemi do virtuálních měn.

Investice do virtuálních měn jsou velmi zajímavé, orientace v tomto velmi nebezpečném prostředí je však náročná. Právě z důvodu bezpečnosti se tomuto odvětví nevěnuje příliš mnoho lidí, i přesto, že zájem za poslední rok výrazně vzrostl. V případě investování do virtuálních měn probíhá veškerá činnosti online. Je velmi důležité, mít zabezpečena všechna zařízení, na kterých probíhá činnost, související s investováním do virtuálních měn. Právě zabezpečení bylo v případě Iana Balina osudové. Přes jeho emailovou adresu na Googlu se hackeři dostali do cloudu, kde nalezli přístupová hesla ke všem jeho peněženkám a účtům. Balina mohl v tomto případě pouze sledovat, jak přichází o jeho finance.

Balina ve svém živém vysílání také odpovídal na dotazy a komentáře fanoušků. Jedním komentářem byl dokonce upozorněn, že má hacknutý počítač. Tomuto varování však nevěnoval pozornost.

Přesné znění komentáře bylo:

„Iane, víš, že někdo převedl všechny kryptoměny pryč z tvého účtu? Doufám, že to máš pod kontrolou.“

Ian Balina i přes nepříjemnou situace pokračoval ve svém vysílání. Fanoušci tak mohli sledovat reakce slavného youtubera v přímém přenosu. Balina byl upozorněn, že byl odhlášen ze svého účtu a pak už nemohl dělat nic, kromě pozorování, jak jeho finance mizí z účtu.

Ian Balina přiznává, že podcenil své zabezpečení účtů a bohužel na to tvrdě doplatil. Dále tvrdí, že mu nejde o peníze, ale hlavně o to, aby byl hacker dopaden, jelikož může být nebezpečný pro další investory. Slavný youtuber dokonce zahájil spolupráci s FBI. Nejen, že Balin přišel o 40 milionů dolarů, čelí také vlně kritiky a obvinění od svých fanoušků. Jelikož se v Americe zisky z virtuálních měn daní, padla na Iana obvinění, že hackerský útok na veřejnost nahrál a peníze převedl na svůj anonymní účet. Tuto verzi však Balina jednoznačně odmítá.

Hackerských útoků v poslední době stále přibývá. Z toho důvodu je nutné, zaměřit se především na zabezpečení svých účtů. Přečtěte si také o dalších hackerských útocích za poslední dobu. Dalším příkladem je napadení internetových stránek amerických soudů. Napaden byla dokonce i jedna z největších sociálních sítí Twitter nebo také program Word Office od společnosti Microsoft.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *