Home » Blog » Společnost Samsung výrazně zvýšila zisky díky těžebním procesorům

Společnost Samsung výrazně zvýšila zisky díky těžebním procesorům

Společnost Samsung Electronics zaznamenala v prvním čtvrtletí roku 2018 meziroční nárůst provozních zisků o 58 %, což je částečně zvýšené díky velké poptávce po čipech, které slouží k těžbě virtuálních měn.

Robert M. Yi, výkonný viceprezident pro vztahy s investory, uvedl, že zvýšení ziskovosti zaznamenané v této oblasti hrálo významnou roli při stanovení nového čtvrtletního výkazu provozních zisků ve výši 15,6 bilionu korejských wonů (14 miliard dolarů).

Yi vysvětlil fenomenální vzestup a řekl:

“Výdělky se v průběhu roku výrazně zvyšují díky příznivým podmínkám na trhu, které vedou k silným požadavkům na paměť serverů a grafických karet, jakož i ke zlepšení v oblasti systémů System LSI a Foundry, které způsobují rostoucí poptávku po čipu používaném u vlajkových lodí mezi smartphony a těžbě virtuálních měn. “

Zatímco společnost Samsung neposkytla přesné údaje o těžebních čipech, pozitivní čísla vycházejí z únorového potvrzení, že nyní vyrábí procesory o průměru 8nm a 11nm, aby uspokojily rostoucí poptávku na trhu v oblasti těžebního průmyslu virtuálních měn.

Rozšíření společnosti Samsung na těžbu virtuálních měn rovněž přispívá k regionální konkurenci v tomto sektoru, přičemž tchajwanský výrobce čipů TSMC rovněž hlásí podobný růst poptávky po těžebních čipech.

V budoucnu společnost Samsung předpovídá, že poptávka po těžebních procesorech bude ve 2. čtvrtletí dále růst, zatímco výnosy z jejích podniků LSI a Foundry se mohou snížit, a to právě kvůli snížení poptávky po součástkách do chytrých telefonů.

Přečtěte si také zprávu z posledních dnů, kdy známý youtuber a investor přišel v přímém přenosu o 40 milionů dolarů.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *