Home » Blog » Litecoin platby přitahují stále více pozornosti

Litecoin platby přitahují stále více pozornosti

Jednou z hlavních otázek týkajících se Bitcoinu je konkurence v podobě kryptoměn jako je Litecoin, které poskytují rychlé a nákladově efektivní platby. Charlie Lee, zakladatele Litecoinu, předpokládal budoucí problémy s platbami pomocí Bitcoinu a podnikl kroky tak, že navrhl vlastní Blockchain. Ten je v te oblasti pro uživatele mnohem pohodlnější a praktičtější.

Po získání přezdívku “SatoshiLite” získal Charlie Lee práci ve Společnosti Coinbase, krypto směnárně a burze sídlící v San Francisku. Pan Lee opustil Coinbase loni. Později předával své Litecoiny, aby mohl svobodněji jednat jako zakladatel a lídr digitální měny, kterou založil, a nebyl obviňován z pumpování a dumpingu cen.

Po několika těžkých letech kritiky pro Bitcoin a jeho dlouho trvající platby se zdá, že by se pozornost konečně mohla přesunout na Litecoin.

Minulý týden se v článku Business Insider diskutovalo o tom, jak za platbu ve výši 99 milionu dolarů bylo zaplacených pouze 40 centů za poplatky. Ve únoru začal online prodejce alza.cz přijímat Litecoin jako způsob platby. Alza je jednou z největších českých maloobchodních prodejen. Toto oznámení vydali prostřednictvím Twitteru.

Ode dneška u nás nakoupíte i s kryptoměnou Litecoin! Zároveň v našem showroomu v Praze Holešovicích můžete zaměnit své koruny za tuto měnu. Vše rychle a jednoduše ve speciálním automatu od GeneralBytes. #litecoin https://t.co/S3hLsFSzkS
– Alza.cz (@Alzacz) February 5, 2018

Dále, první transakce pomocí Lightning Network byla provedena přes Litecoin, když bylo 0.00000001 LTC přenesených z Curychu do San Francisca za méně jako jednu sekundu.

Pak tento týden dlouhodobý poskytovatel kryptoměnových debetních karet WIREX oznámil, že začne podporovat Litecoin pro své karty. Komplexní integrace umožňuje uživatelům platit pomocí Litecoin platební kartou. Uživatelé si mohou dokonce zaměnit desítky altcoinů za Litecoin, což může zjednodušit proces vybírání prostředků z ICO nebo kryptoměn obecně.

,, WIREX stále roste jak platforma, takže je přirozené, že přidáme nové služby a měny, “Řekl Pavel Matveev, generální Ředitel Společnosti WIREX. ,, Litecoin má obrovský potenciál a velkou komunita, takže na trhu existuje velká poptávka po této měně”.

Jako společnost napsala ve svém blogu:

,, Zákaznické průzkumy z minulého roku odhalily popularitu Litecoinu jako konkurenční alternativní náhrady Bitcoinu. Je rychlejší jak Bitcoin, má nižšími poplatky a může se stát globální platební možnosti, která je k dispozici na desítkách velkých internetových stránek. ”

WIREX určí omezený počet kreditních karet podporujících Litecoin.

Jak Charlie Lee nedávno uvedl ve svém tweetu, že Shift karta od Coinbase může sloužit j jako LTC peněženka:

FYI: Coinbase ‘s Shift Visa debit card can be linked to any wallet in your Coinbase account. Se in addition to BTC, it can be set up to deduct from your LTC (or ETH / BCH) úschovny. #PayWithLitecoin https://t.co/BkdDg2XpX2
– Charlie Lee [LTC] (@SatoshiLite) April 23, 2018

TenX, další poskytovatel kryptoměnových debetních karet, nedávno oznámil na svém blogu plán, vydat v Buducnost debetní kartu pro Litecoin.
,, … dostali jsme se ke spolupráci s Litecoin Foundation a představili jsme si společně značku, ke které brzy budu k dispozici další informace. ”

Povodí Litecoinu

Peer-to-peer kryptoměna a hard fork z Bitcoin Core, Litecoin byl spuštěn prostřednictvím open-source klienta na GitHub 7. října 2011. Klíčovými faktory rozdílnými Litecoin od Bitcoinu byly zkrácený čas generování bloků (2.5 minuty), zvýšený maximální počet mincí (84 milionu), rozdílný algoritmus hashování (pomocí scrypt-u Namísto SHA-256) a modifikované GUI.

Tyto důvody dělají z Litecoin zajímavou platební možnost nejen pro jednotlivce, ale i pro podniky. Přesně jako to Charlie Lee chtěl. Lightning Network, Alza.cz a WIREX mohou být prvním náznakem nadcházející vlny podniků, které přijímají Litecoin, jako možnost platby.

Tento článek publikoval náš partnerský web kryptoportál.sk. Stránku kryptoportal.sk můžete sledovat také na facebookových stránkách.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *