Home » Blog » Vitalik Buterin: Řešení Ethereum škálovatelnosti přichází

Vitalik Buterin: Řešení Ethereum škálovatelnosti přichází

Tvůrce Etherea Vitalik Buterin oznámil, že Sharding, velmi očekávané řešení škálování pro protokol Ethereum blockchain, přichází.

Co je Sharding?

Sharding je v podstatě řešením, které optimalizuje proces ověřování transakcí a inteligentních smluv tím, že rozděluje blockchainovou síť na oddíly. Namísto toho, aby každý uzel prošel celou historii transakcí sítě řetězce Ethereum, Sharning umožňuje určitým uzlům přiřadit určité části a optimalizovat proces uzlů ověřujících transakce.

James Ray, vývojář společnosti Ethereum pracující na řešení škálování nazvaném Drops of Diamond dříve uvedl, že požadavek uzlů ověřit všechny transakce v blockchainové síti omezuje schopnost měnit řetězce.

Také poznamenal:

“Z velké části je právě kvůli tomu Bitcoin omezen na asi 3-7 operací za sekundu, Ethereum na 7-15 operací. To však představuje otázku: existují způsoby, jak vytvořit nový mechanismus, kde jen malá podmnožina uzlů ověří každou transakci? ”

Na rozdíl od Bitwise, Litecoinu a jiných blockchainových sítí zaměřených na platby, protokoly jako Cardano, Ethereum a EOS potřebují větší kapacitu a flexibilní síť, protože podporují rozsáhlé decentralizované aplikace. Aplikace jako CryptoKitties a decentralizované ústředny jako Kyber Network a AirSwap vysílají podstatně větší množství transakcí do sítě Ethereum za sekundu, a to i při použití off-řetězových metod, které snižují zátěž hlavního řetězce.

Buterin odhalil důkaz o konceptu Sharding nahraného do GitHubu a na sociálních sítích naznačil, že vývoj Shardingu je blízko, jak sám napsal “Sharding is coming”.

Na Reddit Ethereum, online komunitě, kde uživatelé, investoři, nadšenci a vývojáři Ethereum diskutují o různých projektech a řešeních, vydal Buterin důkladnější popis konceptu, který vydal tento týden. Základní myšlenka vychází z koncepce pravidel volby vidlice. Existuje důkaz o řetězci (ve fázi 4, bude sloučen do hlavního řetězce), který je vázán právě na hlavní řetězec.

Dodal, že s povoleným stíněním beaconu s důvěryhodným beaconem může vydávat nové bloky každých dvě až osm vteřin, což je výrazně rychlejší než existující metody jako je Bitcoin, který má průměrnou dobu 10 minut.

Měřítko je nutné

Fred Ehrsam že společnosti Coinbase uvedl, že aby společnost Ethereum mohla podporovat decentralizované aplikace s miliony aktivních uživatelů, bude se ve škálovatelnosti muset 100x zlepšit. V současné době vývojáři očekávají, že Sharding, Casper a Plasma posunou škálovatelnost Etherea na další úroveň, aby podpořily rozsáhlé decentralizované aplikace a inteligentní smlouvy.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *