Home » Blog » Čína zveřejnila analýzu falešných kryptoměn

Čína zveřejnila analýzu falešných kryptoměn

Čínská průmyslová organizace vydala zprávu o falešných virtuálních měnách. Monitorovací platforma nalezla od dubna 2018 421 falešných kryptoměn, z nichž 60 % pochází ze zahraničí.

Národní výbor odborníků na technologii finanční bezpečnosti na internetu (IFCERT), čínská průmyslová organizace, zveřejnila výsledky své analýzy ohledně falešných virtuálních měn v pátek 18.5. 2018.

V posledních letech jsou virtuální měny zastoupené Bitcoinem, Litecoinem, Ethereem a dalšími. Virtuální měny se však dostaly do neustálé pozornosti, IFCERT zdůraznil, že někteří zločinci se zabývají finančními podvody nebo pyramidovými systémy právě pod krytem virtuální měny. Že se v současné době často objevují falešné virtuální měny, které způsobují velké ztráty investorů.

Finanční platforma IFCERT pro analýzu finančních rizik na internetu neustále sleduje falešné kryptoměny.

Zpráva ukazuje, že od dubna 2018 IFCERT odhalilo 421 falešných kryptoměn pod neustálým sledováním, z nichž více než 60 % pochází ze zahraničí. V této souvislosti je těžké najít a sledovat platformy takovýchto falešných měn. Výbor zmínil některá hlavní výstražná poznávací zařízení.

  1. Nejprve přijmou obchodní modely založené na “pyramidě” a tvrdí, že jejich virtuální měny budou vytvářet vysoké výnosy.
  2. Nemají žádný skutečný kód, popsal IFCERT, přičemž poznamenává, že buď nemají blockchain, nebo nemohou vytvořit bloky.
  3. Nebudou obchodovány na legitimních kryptoměnových burzách, proto jsou často obchodovány na burzách s cennými papíry nebo ve vlastnických burzách, uvádí zpráva a dále dodává:

Existuje fenomén, že ceny na těchto platformách jsou vysoce kontrolovány institucemi nebo jednotlivci, což má tendenci způsobovat iluzi rychlého růstu cen. Uživatelé však často nemohou provádět transakce ani vybírat peníze.

IFCERT zdůraznil, že falešné virtuální měny nemají žádnou hodnotu a jsou nezákonné. Dále tvrdí, že mnoho z těchto platforem nemá obchodní prostory a servery jsou často nasazovány právě do zahraničí, takže bude velmi obtížné získat zpět všechny ztráty.

271 falešných ICO projektů

Wall Street Journal ve čtvrtek nezávisle zveřejnil své zjištění po přezkoumání dokumentů, které byly vytvořeny pro 1 450 původních nabídek mincí (ICO). Publikace našla 271, které obsahují plagiátové doklady pro investory, sliby garantovaných výnosů a chybějící nebo falešné výkonné týmy.

Investoři vložili do těchto 271 ICO projektů více než 1 miliardu dolarů, publikace podrobně uvedla, že některé firmy stále získávají finanční prostředky, zatímco jiné již uzavřely vklady i výběry. Investoři v těchto projektech dosud podle soudních sporů a regulačních opatření prohlásili ztráty až 273 milionů dolarů.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *