Home » Blog » Burza Bithumb byla napadena a údajně přišla o 30 milionů dolarů

Burza Bithumb byla napadena a údajně přišla o 30 milionů dolarů

Bithumb, jedna z největších směnáren v Asii byla napadena, hackeři údajně ukradli více než 30 milionů dolarů ve virtuálních měnách.

Bithumb Wallet – změna peněženek

19. června ve 12:49 společnost Bithumb oznámila, že dočasně pozastaví vklady v důsledku změny peněženky. Přestože změna v systému peněženek může znamenat zlepšení zabezpečení, tentokrát proces této změny propadákem, což vedlo k neočekávanému narušení.

Jen 12 minut poté, co společnost pozastavila svůj systém vkladů, oznámila, že se chystá pozastavit všechny služby vkladu a výběru z důvodu hacknutí a odcizení téměř 30 milionů dolarů z peněženky.

Oznámení o pozastavení veškeré služby vkladu a odběru

,,Zkontrolovali jsme, že některé z virtuálních měn v hodnotě zhruba 30 milionů dolarů byly ukradeny. Ukradené virtuální měny budou pokryty a veškerá aktiva budou převedena do offline peněženky.”

Je skvělé, že společnost Bithumb byla na takovou situaci připravena a okamžitě byla schopna převést všechna aktiva do offline peněženky, aby snížila riziko a ztráty.

Je pravděpodobné, že jedna z peněženek, u kterých proběhla výměna, obsahovala škodlivý kód, což vedlo k tomu, že hackeři ukradli více než 30 miliónů dolarů kryptoměn, které v době vydání tohoto článku zůstávají dosud neidentifikované. K dalšímu snížení rizika společnost Bithumb oznámila, že všechny vklady a výběry budou pozastaveny, což umožní společnosti Bithumb získat bezpečnostní systémy zpět pod kontrolu.

Jak již bylo výše zmíněno, Bithumb je jednou z největších směnáren v Asii, která za posledních 24 hodin obchodovala s více než 270 miliony dolarů virtuálních měn.

Charlie Lee, zakladatel společnosti Litecoin, oznámil na Twitteru, že by uživatelé měli udržovat virtuální měny v zabezpečených osobních peněženkách. Jelikož se jedná o nejnovější zprávy, je v současné době nejasné, jak se Bithumb a jeho zákazníci chtějí s touto situací vypořádat. Ale jak Charlie Lee řekl: “Doufejme, že Bithumb je schopen tuto částku pokrýt, ačkoli 30 milionů dolarů není malá částka.”

Když oznámení přišlo v pondělí na svět, situaci na trhu to výrazně zasáhlo a okamžitě na to reagovala tím, že hodnota Bitcoinu klesla o více než 200 dolarů během několika minut. Od té doby přestal klesat a zastavil se okolo cenové hladiny ve výši 6600 USD.

Pokud vás náš článek zaujal, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *