Home » Blog » V USA bylo koupeno první Bentley za Bitcoiny

V USA bylo koupeno první Bentley za Bitcoiny

Před několika týdny ohlásil prodejce luxusních vozů z Houstonu, Tilman Fertitta, že v rámci svého podnikání bude přijímat také platby Bitcoiny. Jak se ukázalo, trh na tuto změnu zřejmě již byl připraven. Trvalo pouze pár dní, než se našel první zákazník, který si své nové Bentley koupil za Bitcoiny.

Post Oak Motor Cars obchoduje především s Rolls Royce, Bugatti a Bentley. Nedávno tato společnost uzavřela partnerství s platebním procesorem BitPay s myšlenkou “umožnit komukoli po celém světě zakoupit jejich luxusní vozy rychleji a snadněji.“

Možná je lehce ironické, že první osobou, která se chytila této příležitosti, byl místní podnikatel Ken Bridge. Za Bitcoiny si pořídil zbrusu nové Bentley Continental GT, jehož ceny se pohybují mezi 220 000$ a 320 000$. Bridge prohlásil, že cítí vůči Fertittovi ohromný respekt za vše, co dokázal, jelikož blockchain a krypto jsou podle něj nepochybně technologiemi budoucnosti.

Bridge dokázal, že je velkým fanouškem kryptoměn i skrze své vlastní podnikání. Ve svých restauracích zavedl systém odměn za věrnost, založený na blockchainu. Skrze spřízněnou aplikaci si zákazníci mohou objednávat jídla přes mobilní telefon. S každou objednávkou zákazník získá Roobee Coin, který může být použitý k platbám ve zúčastněných obchodech. Bridge má plán postupně dostat Roobee Coin na seznam uznaných kryproměn.

Někdo může tedy říct, že Bridgeova koupě Bentley za Bitcoiny byla pouze jedním velkým marketingovým tahem. Vždyť většina kupujících Bentley si přeje zůstat v anonymitě. A dost možná je to pravda a celý nákup opravdu byl marketingovým tahem.

A pokud to tak bylo, myslím, že tento tah byl úspěšný.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *