Home » Blog » Obchodní legenda Don Wilson: „Asiaté čekají od budoucnosti Bitcoinu velké věci“

Obchodní legenda Don Wilson: „Asiaté čekají od budoucnosti Bitcoinu velké věci“

Don Wilson, zakladatel firmy DRW, která se zabývá vysokorychlostním obchodováním, řekl, že obchodování s Bitcoinem v Asii je skoro totožné s objemem, který viděl v USA. Ve srovnání s ostatními finančními nástroji to považuje za anomálii.

Během jednoho z rozhovorů na summitu Consensus Singapur 2018, se Wilson rozmluvil o svých pozorováních trendů v obchodu s kryptoměnami a jeho výhledy do budoucnosti této technologie. Wilson zmiňoval obchodování s Bitcoin futures na amerických burzách CME a CBOE. Zmiňoval jej zejména v souvislosti s tím, že podobné obchodní nástroje by mohly být požadovány i v Asii.

DRW byla jednou z prvních institucí, která se pustila do obchodování s kryptoměnami. Jejich původním záměrem bylo přijít s novým prostředím pro obchod s kryptem. To se jim podařilo v roce 2014, když spustili prostředí Cumberland a předběhli tak konkurenci s vírou v decentralizaci Bitcoinu. Vloni například Wall Street Journal uvedl, že přes Cumberland prošly za rok 2016 obchody s kryproměnami o objemu přes 20 miliard $.

Dále ve své diskusi Don Wilson okomentoval prohlášení New Yorkského generálního prokurátora. Ten uvedl, že by podle něj mohlo obchodování  s kryptoměnami být zapojeno v manipulaci s trhem a porušováním zákonů. Wilson částečně souhlasil, ale problém obhajoval tak, že je v tomto zapotřebí šířit osvětu v jeho odvětví, kde shledává u spousty zainteresovaných nejasnosti.

Rozhovory uzavřel Wilson takto: “Nejistota skrze nejasnosti by mohla odlákat inovativní a užitečné projekty. Aby se tomu zabránilo, mělo by se přijít s jasnějšími pravidly, jako je tomu například ve Švýcarsku nebo v Singapuru.“

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *