Home » Blog » Nová aplikace pro ochranu krypto peněženky vás chce zabezpečit před malware

Nová aplikace pro ochranu krypto peněženky vás chce zabezpečit před malware

Malware je stálou hrozbou pro širší internetovou komunitu. Nejinak tomu v poslední době je i pro uživatele kryptoměn. Problém krádeží z uživatelských kont nebo z vaší krypto peněženky skrze hackery byl již nejednou řešen na spoustě fór.

Technologie BlockSafe vznikla v New Jersey. Její tvůrci jsou odhodláni zajistit, aby byly krypto peněženky více bezpečné. Učinit tak má nová aplikace na ochranu peněženek CryptoDefender, která má také svou počítačovou verzi. Tato aplikace má za úkol proaktivně bránit malwaru před nalogováním do vašich účtů a následným odcizením zdrojů a přístupu.

George Waller, který pracuje jako CEO pro BlockSafe, a zároveň je spoluzakladatelem StrikeForce Technologies (kteří se zabývají kyber ochranou), tvrdí, že krádeže a malware jsou jednou z největších překážek k tomu, aby byly kryproměny přijaty masově. „Peněženky jsou velmi zranitelné a průměrně z nich je odcizeno 9 miliónů dolarů za den.“, dodal. Jádrem aktivity CryptoDefenderu má být blokace logovacího malwaru, a také jeho dalších forem, aby byly krypto peněženky spolehlivé.

CryptoDefender zároveň přichází s zabezpečeným mobilním prohlížečem, který podle Wallera zabrání všem formám případného útoku. Pokaždé, když si uživatel aplikaci zapne, je vygenerován zbrusu nový dočasný prohlížeč, který se po ukončení  vypaří. Prohlížeč zároveň nepovoluje rozšíření, cookies ani další zranitelné atributy. Uživatelé si mohou vytvořit silná hesla až o 99 znacích.

Aplikace by měla být odlišná od dlouhého listu antilogovacích softwarů, které nabízejí podobná řešení. Bezpečnost v rámci zacházení s kryptoměnami by se tedy měla posunout o velký krok dopředu, což je bezesporu skvělá zpráva pro jejich uživatele.

Ke stažení je aplikace dostupná na webových stránkách BlockSafe jak pro Android, tak pro iOS zařízení.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *