Home » Blog » Írán povolí těžební hardware, Kypr přichází s fintech centrem

Írán povolí těžební hardware, Kypr přichází s fintech centrem

Íránská vláda nedávno uznala těžbu kryptoměn za průmyslové odvětví. O pouhé dva týdny později přišla legalizace dovozu vybavení pro těžbu. Tímto tahem Írán cílí na podpoření nového odvětví v časech, kdy je ekonomie státu pod těžkým tlakem amerických sankcí. V srpnu Írán dokonce nastínil plán vypuštění vlastní národní kryptoměny.

Sekretář íránské rady pro kyberprostor Abolhassan Firouzabadi také v rozhovorech označil blockchain za ohromný nástroj. Zároveň však varoval před používáním s nedostatečným porozuměním této technologii. „Jsme ve středu neuvěřitelné digitální revoluce. Dá se fakticky říci, že se pracuje na novém světovém pořádku, jak sociálním, tak ekonomickém. Musí se pouze provést kroky, aby se bohatství z této revoluce rozneslo mezi všechny.  Jsou zde určité prvky, kterým je zapotřebí porozumět.“, uvedl.

Pravděpodobně jedna z částí snah o lepší veřejné porozumění kryptoměnám a souvisejícím technologiím probíhá na Kypru. Ve spolupráci se směnárenskou komisí zodpovědné osoby na ostrově založily Fintech Innovation Hub. Ve státě, ležícím na ostrově ve Středozemním moři, jsou finanční služby jedním z největších podílů na HDP. Proto Kypr cítí potřebu držet krok se zeměmi, jako je Estonsko, Malta nebo Lichtenštejnsko, kde jsou, co se týče kryptoprostoru, výrazně napřed.

Demetra Kalogerou ze směnárenské komise věří, že regulace musí pojistit, aby obchodování s finančními produkty bylo férové. Nicméně dodává, že se nejedná pouze o kontrolu lidí, ale zejména používané technologie. „Nechceme, aby byl náš právní rámec zastaralý a statický. Dnešní doba má nové požadavky a výzvy, se kterými musí legislativa počítat.“, zdůraznila Kalogerou. Proto také věří, že centrum a opatření umožní Kypřanům, aby experimentovali s novou technologi v bezpečném prostředí, kde dostanou možnost porozumět všem rizikům a benefitům případných investic do kryptoměn.

Pokud vás zaujal náš článek, sledujte nás a odebírejte novinky přímo na našich facebookových stránkách. V případě zájmu o bezpečné investování do virtuálních měn bez starostí se zaregistrujte na našem portálu CPTO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *